דף הבית חינוך ולימודים לימודי שפות לימודי אנגלית במערכת החינוך
לימודי אנגלית במערכת החינוך
רוני ארז 02/06/13 |  צפיות: 10620

אין ספק כי אנגלית הינה השפה החשובה ביותר בעולם, בין היתר מפני שמדובר בשפה אוניברסאלית המשמשת בתחומים רבים, החל במחשבים, דרך אמצעי התקשורת וכלה בעולם העסקים. חשיבותה של השפה ניכרת גם במאמצים המושקעים בהנחלתה במוסדות החינוך השונים בישראל, החל בגילאי הגן ועד לאוניברסיטה, ובנוסף לכך עוד תלמידים רבים מגבירים את שליטתם בה בעזרת קורסי אנגלית ברמות שונות.

חשיבותם של לימודי האנגלית במערכת החינוך בישראל

בימינו לומדים אנגלית במוסדות רבים בישראל כבר מכיתה אלף, וישנם אף לא מעט גנים המנחילים לילדים את בסיס השפה. הלימודים נפרסים לאורך שנות בית הספר ומסתיימים בחובת הגישה לבגרות באנגלית, עם אפשרות ללימודים מורחבים עד לשבע יחידות. ההשקעה ממשיכה גם באוניברסיטה, בה נדרשים מועמדים להיבחן בשפה האנגלית כחלק מבחינות הפסיכומטרי, אשר ציוניהן קובעים בין היתר האם הסטודנטים יידרשו בקורסי אנגלית באוניברסיטה או יזכו לקבל פטור.

הבעייתיות שבלימודי האנגלית במערכת החינוך

למרות ההשקעה במקצוע האנגלית ושנות הלימוד הרבות, עדיין מתקשים תלמידים רבים עם כתיבה באנגלית ודיבור בשפה. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בשיטות לימוד דוגמאטיות ומיושנות, הכוללת יותר מידי טבלאות יבשות ומעט מידי שעות שיחה בכיתה, מה שהופך את לימודי האנגלית למשעממים ובלתי קליטים, בעוד התלמידים מגלים ידע והבנה בסיסיים בלבד בשפה ובצליליה.

אפשר גם אחרת

חשוב לדעת כי שיטות לימודי האנגלית הנהוגות כיום במערכות החינוך אינן מחויבות המציאות, על כך יעידו בתי ספר ומכונים ללימודי אנגלית הנעזרים בשיטת חדישות ומתקדמות. שיטות אלו מכשירות את התלמיד להבין ולחשוב בשפה האנגלית, ולא רק לדקלם ולזכור בעל פה את מילותיה וחוקיה. זאת, תוך התייחסות אישית לרמת התלמיד וליכולותיו, לצד שימוש באמצעים וכלים מהנים ומאתגרים המדברים אל עולמו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI