דף הבית אימון אישי אימון לקריירה רילוקיישן
רילוקיישן
miriluli 05/05/13 |  צפיות: 3113

רילוקיישן תוך שמירה על ערכי היהדות

רילוקיישן הוא תהליך מורכב עבור כולם, אולם כאשר מדובר במעבר של משפחה דתית או חרדית לחו"ל המשימה היא מורכב עוד יותר. הצורך לשמור על המסורת, על המצוות וההלכות מאתגר יותר בארץ זרה והרצון לשמור על קשרים עם הקהילה היהודית גובר עוד יותר.למרות שמדובר במשימה לא קלה, עדיין מדובר במשימה אפשרית בהחלט, ואם בודקים מספר דברים חשובים לפני המעבר עצמו, אז הדברים הרבה יותר פשוטים וקלים.

מאחר ועם ישראל חי בתפוצות כבר דורות רבים, ניתן לאתר מוקדי פעילות יהודיים רבים כמעט בכל מדינה ברחבי הגלובוס, עמילות מכס או שירותי רילוקיישן - א יוניברס טרנסיט מוקדים מסורתיים ודתיים שמהווים מרכזי תרבות ויהדות אך גם מקשרים בין אנשים בעלי מורשת משותפת.כדי להקל על המעבר, הכנו לכם רשימה של מוסדות ומרכזים יהודיים אותם ניתן למצוא כמעט בכל מדינה בעולם, כך שאם אתם עומדים לעשות רילוקיישן לארץ אחרת, אז כדאי מאוד לוודא שאתם עומדים להתגורר בקרבתם.

בית חב"ד – מרכזים מבית מדרשו של הרבי מילובביץ' הפזורים במדינות שונות בעולם ומרכזים מספר רב של פעילויות חשובות ליהודים. בבתי החב"ד ניתן לערוך את חגי ישראל על פי חוקי ההלכה, הם מפעילים מקוואות, מרכזי חינוך, בתי כנסת, תרומות לעניים, נציגים שלהם בודקים מזוזות וערכות תפילין, הם מאחרים יהודים בשבת, יש להם ספריות, הם מציעים שיעורי תורה הן לנשים והן לגברים, יש להם מוהלים לברית מילה, רב לצורך קידושין, סיוע ליולדות ועוד. הם מסייעים לכל יהודי באשר הוא, גם אם הוא לא נמנה עם חוג חסדי הרבי מילובביץ', מכאן גם כוחם.

בתי ספר יהודיים – אפשר לומר בהכללה שבמקום שבו נמצאת קהילה יהודית גדולה ניתן כמעט תמיד למצוא גם בית ספר יהודי. לציבור יהודי שומר מצוות יש חשיבות גדולה לבית ספר יהודי עבור ילדיהם, וכדאי מאוד לברר,  עוד טרם לבחירת מקום המגורים והבית, היכן ממוקמים בתי הספר יהודיים, וגם על פי מיקומם לבחור את הבית/הדירה.

כשרות – כמו בנושא בתי הספר היהודיים כך גם בנושא הכשרות. לאתר מסעדה כשרה, סופר כשר או איטליז כשר במקום שבו אין ריכוז גדול של יהודים יהיה בלתי אפשרי. לכן, ההמלצה שלנו למשפחות דתיות שעומדות לעשות רילוקיישן – לאתר את המרכז היהודי בארץ היעד ורק לאחר מכן, להתחיל לחפש מסעדות, סופרים ואטליזים כשרים, בהתאם לדרגת הכשרות הייחודית של כל משפחה.

בית כנסת – בית הכנסת ממלא מקום חשוב באורח החיים ובטקסים היהודיים. זה המקום שאליו אנחנו הולכים להתפלל מדי יום, מספר פעמים ביום, זה המקום שבו נחגוג את השמחות שלנו, לרבות בר מצווה, ברית מילה, חתונות וזה המקום שבו אנחנו נפגשים עם אנשים כמונו. לכן כדאי מאוד לוודא שבסביבת המגורים שבחרתם יש בית כנסת והוא נמצא במרחק הליכה סביר.

חוגים, פעילויות לימודי עברית ויהדות – רילוקיישן עם ילדים דורש הערכות מיוחדת. צריך למצוא פעילויות הולמות עבור הילדים לשעות שלאחר שעות הלימודים ואם נולד במהלך השהות בחו"ל תינוק חדש, אז חשוב שגם הוא ידע את שפת הקודש – עברית. מומלץ מאוד לברר אילו פעילויות יהודיות שלאחר הלימודים קיימות באזור המגורים שבחרתם ולוודא שלכל ילד במשפחה, בכל גיל, יש פעילויות ותעסוקה ,שיקלו על ההסתגלות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 miriluli


 


מאמרים נוספים מאת miriluli
 
מטבחים
מטבחים רבים מעוצבים בסגנון מודרני. מטבחים מודרניים לרוב מצטיינים בפונקציונאליות שמתאימה לצרכים של המשתמשים במטבח. כמו כן, מטבחים מודרניים מעוצבים בצורה מרהיבת עין. מטבחים הם מקום בו בני הבית מבלים זמן רב. אם בגיחות למקרר, אם בבישול ארוחות ואם באכילה של ארוחות במהלך היום. לכן כדאי להשקיע בעיצובם של מטבחים. כמו כן, יש לדאוג לכך שהמטבח יהיה נוח לעבודה כמה שרק ניתן ואם אפשרי גם מרווח. תכונות אלה יהפכו את חוויית הבישול למהנה ומענגת במיוחד.

עיצוב מטבחים
עיצוב מטבחים מתבצע לפי התאמה אישית, עיצוב מטבחים יעיל, אופנתי ומאוזן יקנה לנו את הנוחות המרבית תוך שמירה על מאפייני הבית. לפני עיצוב מטבחים, כדאי כי תחשבו, מי מכם משתמש הכי הרבה במטבח? ואם אתם רגילים לבשל הרבה או אוהבים יותר לאכול בחוץ? האם אתם מעוניינים במטבח גדול און קטן? לאחר שהחלטתם לפי התשובות לשאלות, תוכלו כבר להתקדם הלאה.

ריהוט משרדי
02/07/13 | ריהוט
ריהוט משרדי הוא בהחלט חשוב לכל משרד, בכל חברה, בכל מקום עבודה. ריהוט משרדי משמש אותנו בזמן העבודה עוזר לנו להתרכז

צימרים בכפר
צימרים בכפר סבא לרוב לא נמצאים ברשימת סדר העדיפויות במקומות שכדאי לצאת אליהם לחופשה. עם זאת, צימרים בכפר סבא מתאימים מאוד לאוכלוסיות רבות של אנשים גם לשהיות קצרות מאוד של לילה או כמה לילות בודדים וגם לשהיות ארוכות יותר של כמה שבועות או אפילו כמה חודשים. צימרים בכפר סבא מתאימים מאוד לתיירים מחו"ל אשר באים לאיזור השרון כדי לבקר בארץ ולבקר קרובי משפחה

מקררים
לכולנו יש בבית מקררים, ישנם כאלה עם מקרר אחד, אחרים עם כמה מקררים, בבתים מסוימים אפילו יש מקפיא גדול שלא קשור למקרר, היות ואין מספיק מקום בפריזר הרגיל.

משרד חקירות
כשאומרים משרד חקירות האסוציאציה הראשונה שלנו היא מהסרטים. בלשים שעובדים בתוך משרד חקירות קטן וחשוך בסמטה צרה. חוקרים עם מקטרת וכובע גדול שמסתיר את פניהם. אבל איך באמת מתנהל משרד חקירות, איזה שירותים הוא מציע? ישנם סוגים שונים של שירותים אותם מציע משרד חקירות טוב.

חקירות
חקירות אלה מתחילות כשאתה מביא את החומר הבסיסי על האדם, את החשד ומה רצונך להוכיח. חשוב ביותר להביא עובדות שכולן אמת אחרת חקירות כאלה אינן אפקטיביות. כדי לבצע חקירות כאלה משתמשים במצלמות נסתרות, מכשירי האזנה, פוליגרף ועוד. חקירות כאלה נלקחות מאוד ברצינות ויש בכוחן לפגוע אם לא זהירים. לכן חשוב לפתוח חקירות מסוג זה רק במשרדים אמינים ובעלי ניסיון.

ריהוט משרדים
18/06/13 | עיצוב
ריהוט משרדים הוא לא פעם משימה מאתגרת ביותר. אין ספק כי בעיצוב ובריהוט משרדים מושקע מאמץ רב ומחשבה רבה משום שהמראה החיצוני של המשרד יכול להיות גורם מכריע ביחסם של לקוחות ואנשי מקצוע שונים בהתייחסותם למשרד. משרד מטופח ונקי אשר מרוהט בטוב טעם יכול ליצור רושם נפלא על הלקוחות המבקרים בו.

ספסלים וכסאות המתנה נוחים במיוחד
ספסלי המתנה יש לבחור על פי התיחסות לכמה קריטריונים שונים. כאשר קונים ספסל המתנה אחד הקריטריונים הראשונים והחשובים

טפט איכותי
טפטים יכולים לשנות את ביתנו בצורה שלא חשבנו עליה קודם לכן. אנו יכולים להוסיף לעיצוב של בית רבות באמצעות טפטים. טפטים מתאימים לקירות או לארונות, אנו יכולים לצפות אותם עם טפטים ולשנות להם את המראה. טפטים קיימים במגוון רחב של צבעים וסגנונות אנו צריכים לבחור את הצבעים והסגנון שיתאימו לביתנו הכי הרבה. טפטים כשמם כן הם שכבה דקה ולא מורגשת כל כך מלבד המראה, על הקיר או על הארונות. טפטים הם רטרו, בעבר הם היו בכל בית כמעט ששיפץ ונעלמו לזמן מה ושוב חזרו אלינו ועכשיו נמצא אותם שוב בהמון בתים, בסלון, במסדרונ
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI