דף הבית עסקים ייעוץ עסקי אודות הייעוץ השיווקי וחשיבותו
אודות הייעוץ השיווקי וחשיבותו
orgnxp 03/04/13 |  צפיות: 2951

ייעוץ שיווקי הינו ענף של ייעוץ ארגוני ועסקי המתמקד בתחום השיווק בארגון. הייעוץ השיווקי הוא הליך הנוגע בכל מרכיבי השיווק בארגון, והכולל בין היתר בניית אסטרטגיה שיווקית, התוויית אופן ניהול השיווק בארגון, וכן ניהול התקשורת השיווקית בארגון המכונה גם תקשורת ממוקדת. נשאלת השאלה, מדוע יש צורך בגוף חיצוני שאינו מכיר את צרכי החברה היטב כמו מנהליה? התשובה לכך היא הידע המקצועי, המקיף והעשיר שחברת הייעוץ השיווקי מביאה עימה, תוך היכרות עם מגוון גדול של שיטות שיווק, ניסיון רב בהטמעת תהליכים אלו, וכלים ליצירת גישות עבודה חדשות ורעננות בחברה.

למה מיועד הייעוץ השיווקי

ייעוץ שיווקי הינו למעשה הליך ניהולי כלכלי וחברתי המושג באמצעות כלים מגוונים, והכולל ליווי עסקי,  הדרכות, הרצאות וסדנאות. הייעוץ עוסק ביצירת אופני חשיבה, בהתנהלות, בתכנון והמרה נכונים של מוצרי החברה ושירותיה, ובשיווקם. מכאן שמטרתו העיקרית של הייעוץ השיווקי הינה להפוך רצון וצורך של הצרכנים למוצר או שירות מבוקש ונדרש, בהתבסס על כוח קנייה של קהל היעד. בתוך כך, היועץ השיווקי מסייע למנהלי הארגון להציב מטרות ויעדים שיווקים נכונים ולהשיגם בפועל. יש לציין כי הייעוץ השיווקי מתאים לכל סוג וגודל של ארגון ציבורי או פרטי המעוניין להקים, לשפר ולייעל את המערך השיווקי שלו. צורך זה הינו רלוונטי במיוחד עבור עסקים בשלבי היזמות וההקמה, לחברות בעיתות שינוי וגדילה, לחברות הנמצאות בתקופת משבר וקשיים כלכלים, וכן לחברות מצליחות המעוניינות לשדרג ולשפר את אופני השיווק שלהן מתוך חשיבה ותכנון לטווח הארוך.

ממה מורכב הליך הייעוץ השיווקי

ייעוץ שיווקי הינו הליך מעמיק הבודק באופן יסודי את כול ההתנהלות השיווקית של העסק, לצד הגורמים המלווים אותו והמשפיעים עליו כמו הגורם האנושי והטכנולוגי. ההליך עוסק בבדיקת מצב העסק כיום, בהגדרות מטרות ויעדים לעתיד הקרוב והרחוק , בתכנון אסטרטגיה שיווקית, וביישומה והטמעתה בפועל בארגון. בתוך כך, לכול עסק נבנית תוכנית המותאמת לצרכיו הספציפיים בהתאם לאופיו, גודלו, שנות קיומו, יכולותיו הפיננסיות ומטרותיו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 orgnxp


 


מאמרים נוספים מאת orgnxp
 
יעילות שיווק שותפים בסלולר
שיווק בסלולר, או באנגלית mobile Marketing, נמנה על הענפים המצליחים והמבוקשים ביותר בימינו. זאת לאור המעבר של מרבית האוכלוסייה למכשירים חכמים, ועלייה חדה בכמות ובשעות השימוש המיועדות לקבלת מידע וגלישה ברשת

ניהול משאבי אנוש – מקצוע מתפתח
בימים אלו ניהול משאבי האנוש נמנה על תחומי הלימוד המבוקשים באקדמיה, ומוצע בכל רחבי הארץ על ידי מבחר אוניברסיטאות ומכללות.

מנהל עסקים ומשאבי אנוש לתואר ראשון ושני
לימודי מנהל עסקים ומשאבי אנוש מהווים מסלול לימודים המוצע לתואר ראשון ושני כאחד, ומתמקדים בפיתוח יכולות ניהול מול הגורם האנושי בארגונים ובחברות. לימודים אלו מוצעים כיום על ידי מגוון אוניברסיטאות ומכללות בכל רחבי הארץ

מה זה בדיוק ייעוץ אסטרטגי
ייעוץ אסטרטגי עסקי הינו ענף רחב יריעה הנחקר על ידי בכירים בעולם העסקים ובאקדמיה, דבר המתבטא בספרים, בתיאוריות ובשיטות רבות הקיימות בתחום.

סוגי מלגות לתואר ראשון
במדינת ישראל קיים מגוון גדול מאוד של סוגי מלגות לימודים לתואר ראשון. לכן, בין אם אתם מתעתדים ללמוד חשבונאות, עבודה סוציאלית, ספרות או כל מקצוע אחר, סביר להניח שתוכלו למצוא מלגה שמתאימה לכם.

לימודי MBA בישראל
בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים המעוניינים להשיג יתרון משמעותי בשוק העבודה, נדרשים בימינו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום.

אודות הייעוץ השיווקי וחשיבותו
ייעוץ שיווקי הינו ענף של ייעוץ ארגוני ועסקי המתמקד בתחום השיווק בארגון. הייעוץ השיווקי הוא הליך הנוגע בכל מרכיבי השיווק בארגון, והכולל בין היתר בניית אסטרטגיה שיווקית, התוויית אופן ניהול השיווק בארגון, וכן ניהול התקשורת השיווקית בארגון המכונה גם תקשורת ממוקדת.

קידום אתרים בגוגל - למינוף העסק שלכם
ראשית, יש לדעת כי המונח קידום אתרים בגוגל מתייחס לקידום אורגני ולא לקידום ממומן, שהינו אמצעי פרסום באינטרנט תמורת תשלום.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI