דף הבית עסקים שיווק ופרסום למי מיועד ייעוץ שיווקי?
למי מיועד ייעוץ שיווקי?
adsitecc 27/12/12 |  צפיות: 3546

ייעוץ שיווקי מיועד למתכננים להקים עסק חדש, או לרכוש עסק קיים, וצריכים תכנית שיווקית.
הוא מתאים לעסקים קיימים המתלבטים לגבי התאמתה של האסטרטגיה הקיימת שלהם.
לעסקים המעוניינים לשפר את הרווחיות שלהם ולשפר את תזרים המזומנים שלהם.
לעסקים העובדים ללא נהלים וללא סדר ומעוניינים להכניס שיטות עבודה וסדר לארגון.
לעסקים המעוניינים להרחיב את תחומי הפעילות שלהם באופן משמעותי, על ידי חדירה לשווקים חדשים, הגעה לקהלי מטרה נוספים, חשיפה לשווקים בינלאומיים.
לעסקים המעוניינים להחדיר לשוק מוצר או שירות חדשניים וייחודיים.
בעצם, כל עסק קיים או אדם המתכנן עסק, טוב יעשה אם יפנה למומחים בנושא.
שיווק הוא מקצוע הדורש מיומנות וידע רב. לניסיון השיווקי ערך רב ולכן השקעה בנושא ייעוץ שיווקי יכולה להיות ההשקעה המשתלמת ביותר לעסק, בעלת התשואה הגבוהה ביותר לאורך שנים רבות.

מהם תפקידיו של היועץ השיווקי?

בניית היסודות – בניית תכנית שיווקית לפרטיה, בניית האסטרטגיה השיווקית, כולל בניית תקציב והתאמת התכנית לתקציב, חשיבה ביקורתית ויצירתית, מציאת דרכים אפקטיביות להגיע לקהל יעד.

איך הוא עושה זאת ?

על ידי כך שהוא לומד מי הלקוחות של העסק, מהו המוצר או השירות, מהם כיווני ההתפתחות וכו'. הוא מכין בסיס שיווקי- באמצעות פרסום, מיתוג, יצירת לוגו, מסרים שיווקיים, כמובן שהוא מברר את מקורות ההשקעה הכספית, בניית מנגנון בקרה על ההוצאות וההכנסות, בניית מנגנון שיווק ומכירות, בניית מנגנון ניהול לקוחות ותמיכה בארגון ובתהליכי משא ומתן עם לקוחות, ספקים, עובדים, נותני שירותים וכו'.

יועץ שיווק מנתח את מצבו של העסק כמו גם אם הסיכויים והאפשרויות שלו להצליח בסביבה בה הוא פועל. הוא בוחן את הסביבה הפנימית של הארגון ואת הסביבה החיצונית לארגון, על בסיס ניתוח הנתונים שנאספו, ניתן להעריך את סיכויו של הארגון ליצור יתרון ולהצליח.

מה זה SWOT

אחת השיטות לנתח את האפשרות של הארגון לייצר יתרון תחרותי בסביבה שבה הוא פועל נקראת SWOT

SWOT = ראשי תיבות של:
STRENGTH - חוזק
WEAKNESSES – חולשות
OPPORTUNITIES – הזדמנויות
THREATS – איומים

– סביבה פנימית -
חוזק - מה מיחד את הארגון, יתרונות ונכסים, משאבים פיננסיים, אינטלקטואלים, שירות טוב, איכות מעולה, כוח אדם מיומן, ניהול טוב, מוניטין ותדמית.
חולשות - חסרונות, מגרעות, בירוקרטיה, שמרנות, חוסר במשאבים אסטרטגיה מיושנת.

– סביבה חיצונית –
הזדמנויות - מגמות חדשות, עידן דיגיטלי, טרנדים, ביקושים ,טכנולוגיה חדשה, שוק מתעורר.
איומים - מכשולים, הפרעות, מתחרים, הגבלות, סיכונים ומגמות שליליות שנוצרו או שמסתמנים בעתיד,
חקיקה, מיסוי, לקוח גדול שפשט רגל וכו'.

לסיכום

לאחר ניתוח כל הנתונים שנאספו יכול כלי כמו ייעוץ שיווקי לנבא, או להעריך את האפשרות שיש לעסק להצליח, ליצור יתרון משמעותי על מתחריו, בסביבה בה הוא פועל, ולהשיג את מטרותיו ואת היעדים שלו.
ניתוח הנתונים גם מאפשר להציף בעיות ונקודות לשיפור ולבחינה מחדש, אשר יאפשרו לעסק בעתיד לממש את הפוטנציאל השיווקי שלו וליצור את היתרון על פני מתחריו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 adsitecc

חברת Adsite מספקת שירותי פרסום באינטרנט הכוללים קידום אורגני וממומן במנועי החיפוש השונים. 


מאמרים נוספים מאת adsitecc
 
מה זה מרכזיות ip
עולם המרכזיות הטלפוניות עובר מהפכה, לא עוד מערכות גמלוניות ואיטיות, אלא מרכזיות IP המשלבות טכנולוגיה מתקדמת, מהירות, יעילות תוך התאמה אישית לצרכי העסק ואפשרות חיבור למערכות תקשורת נוספות לשם תיעוד וניהול המערכת התקשורתית של העסק בצורה אופטימלית.

אימון אישי בשיטת NLP
23/01/13 | NLP
כל אדם מעוניין לעשות שינויים בתחומים שונים בחייו ואימון NLP הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. אימון NLP מאפשר לכל אחד ואחת לחזור אחורה, לשחזר זיכרונות, לשנות את הרגשות המלווים את אותם זיכרונות וליצור מציאות חיים חדשה בהווה שתגרום לנו להיות מאושרים.

מתנות ללקוחות
מתנות ללקוחות נועדו לחזק את הקשר בין החברה או הספק ללקוח. ישנן הזדמנויות רבות לפנק לקוחות, למשל בימי ההולדת שלהם או באחד מן החגים. לקוח אשר מקבל מתנה מן החברה מרגיש שמעריכים את נאמנותו, גם מבלי לרכוש או לשם סכום כסף עבור שירות העסק.

מתנות לכנסים
איך ניתן להפוך כנס שגרתי ורגיל למדי לכנס שייזכר לטובה אצל המשתתפים? ובכן, התשובה פשוטה למדי - מתנות לכנסים. מדובר בגימיק מצויין שתפקידו לרצות את משתתפי הכנס ובכך להפוך אותם לקהל לקוחות נאמן.

למי מיועד ייעוץ שיווקי?
ייעוץ שיווקי מיועד למתכננים להקים עסק חדש, או לרכוש עסק קיים, וצריכים תכנית שיווקית.

איך מנקים ספות עור
על מנת ליהנות מהמראה שכבש אתכם מלכתחילה, חשוב מאוד לדעת איך מבצעים ניקוי ספות עור, על מנת לשמור עליה במצב טוב, בכדי שהיופי ההתחלתי שלה יישאר לשנים ארוכות.

איך מנקים ספות בד
במידה ויש ברשותנו ספה רגילה, איך מבצעים ניקוי ספות בד בצורה איכותית, שגם תשמור על המרקם המקורי, לא תגרום לצבע לדהות, אך גם לא תאפשר לכתמים ופגמים אחרים להעיב על המראה החיצוני של המקום בו אתם מעבירים את השעות היפות ביותר בחייכם?

כתיבת מאמרים על קצה המזלג
במאמר שלפניכם נעסוק בתחום שהולך ותופס תאוצה בעולם האינטרנט – כתיבת מאמרים. נסקור בקצרה את הטכניקות השונות ואת הרעיון שעומד מאחורי סוג זה של כתיבה באופן כללי ואת הקרקע לצמיחת התחום.

איך לבחור חברה לניקוי ספות בד?
מערכת הישיבה שלכם נראית קצת מוזנחת לאחרונה? כתמים השתלטו על ספות הבד שלכם? יש לכם ספת בד ישנה במצב מעולה שרק צריכה קצת ניקוי יסודי? בחירת חברת הניקוי הנכונה יכולה להיות ההבדל בין ספה שמטופלת ביד מקצועית לספה שנהרסה לחלוטין.

מוצרי קידום מכירות אמצעי אפקטיבי וחדשני
מוצרי קידום מכירות הינם אמצעי אפקטיבי חדשני המהווה כלי להגדלת פוטנציאל החשיפה של החברה המשתמשת בכלי זה על מנת להגדיל את מעגל הלקוחות שלה. נהוג להשתמש בהם במסגרת כנסים או תערוכות, במבצעי קידום המוניים...
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI