דף הבית חוק ומשפט משפחה זוגות החיים יחדיו אך לא נשואים
זוגות החיים יחדיו אך לא נשואים
מיכל ז 07/11/12 |  צפיות: 3090

כיום, ישנם זוגות רבים החיים יחדיו אך לא נשואים. זוגות אלו הידועים בציבור הינם גם בעלי זכויות רבות ועליהם לבדוק מה החובות והזכויות המגיעות להם. זוגות אלו אשר מחליטים לא להינשא לאו דווקא נמנעים מחתונה מתוך עיקרון או השקפה אלא לעיתים מדובר בזוגות אשר אינם יכולים להתחתן מסיבות אלו ואחרות כגון אנשים בני אותו המין, דתות שונות, חוסר רצון בשינוי סטטוס עקב איבוד זכויות מסוימות וכדומה.

גם לזוגות החיים יחדיו זמן מה ונחשבים ידועים בציבור יש זכויות ורצוי לעשות הסכם ממון על מנת להימנע מבעיה בעתיד במידה ויחליטו על פרידה וייאלצו לשאת ולתת לגבי חלוקת רכוש וגם לגבי משמורות במידה ויש ילדים ועוד. ישנה אפילו אופציה לקבלת תעודה בא הזוג רשון כידוע בציבור. הכרה זו מקנה הכרה גם בזכויות בני הזוג במידה וייפרדו.

זוג החי יחדיו צובר רכוש משותף עם הזמן אותו ייאלץ לחלק במידה וייפרד. אם אין החלטה והסכמה הדדית בין שני בני הזוג הדבר הופך להיות בעייתי ולכן הסכם ממון במצב זה מאוד עוזר לפתור את הויכוח. בנוסף כאשר יש ילדים המצב משתנה ויש להגיע להסכם אשר יבוא לטובתם ולרווחתם של הילדים. גם בהסכמי ממון ניתן להוסיף סעיפים אשר מדברים על מצב בו יש ילדים ומה מחליטים בנושא לגבי משמורות, דמי מוזנות, חלוקת רכוש ומקום מגורים.

כמובן שבמידה ויש ילדים המצב משתנה לטובתם וחשוב לדאוג קודם כל לילדים ולספק את כל צרכיהם הן מבחינה כלכלית וחשוב גם מבחינה מנטלית. חשוב שההורה אשר יגדל אותם אכן יהיה כשיר לכך וההורה השני יקבל לוח זמנים והתניות לגבי ימים ושעות בהם יוכל לבקר אותם ואף ידאג לתשלום מזונות מדי חודש על מנת לא לפגוע ברווחת הילדים.

חשוב לזכור כי גם אם החלטתם רק לחיות יחדיו אך ללא חתונה, אין זה אומר כי לא חלה עליכם החובות והזכויות כמו לאותם זוגות נשואים ויש לבדוק זאת עם אותם עמותות המתעסקות בכך ולדרוש את המגיע לכם ולהגן על עצמכם במידת הצורך. חשוב לוודא כי הנכםהמבינים את כל הסעיפים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכל ז


 


מאמרים נוספים מאת מיכל ז
 
החששות בהם כרוך ביצוע קידוח וניסור בטון
17/01/16 | שיפוצים
כל בנייה דורשת שימוש פעיל במרכיב של בטון ההכרחי לשלבים שונים של הבנייה. למשל, פעמים רבות בסיסים של בניינים דורשים משטח גדול של בטון לייצוב. בנוסף, רוב הבתים כיום מבוססים על בטון, כאשר רק קירות פנימיים ניתן ליצור מגבס. עם כל השינויים שעברו על התעשיות השונות במאה האחרונה, בטון בתמהילים שונים נשאר דומה לצורתו המקורית ומאפשר לקבל צורה רצויה.

מתי לפנות לטכנאי מחשבים – הסימנים הקטנים
רבים מאתנו לא מספקים למחשב האישי שלנו את התחזוקה הנדרשת, וכך גם קורה פעמים רבות עם מחשבים במשרד. וזה מתוך מחשבה שהכל תקין. הנה לפניכם סימנים שיגידו לכם מתי לפנות לטכנאי מחשבים מקצועי שיעזור לכם.

צילום הריון – עם או בלי הבעל
21/10/14 | צילום
בין אם את רוצה להצטלם עם הבעל שלך ובין אם לא, צילום הריון בקריות או בכל אזור אחר הוא דרך נהדרת להרגיש יפה וסקסית יותר ולהשיג תמונות יפהפיות ומרגשות.

צילום ימי הולדת – אלבום לכל החיים
08/10/14 | צילום
אי אפשר לחגוג יום הולדת מבלי לעשות מזכרת לכל החיים- אלבום תמונות. אבל לא כל אלבום יספיק, אלא רק צילום ימי הולדת שנעשה באופן מקצועי.

השלבים בפיתוח קריירה בתעשיית הבידור
אם אתם רוצים קריירה בתעשיית הבידור, יש כמה שלבים שתצטרכו לעבור כדי להגיע למעמד של אמנים עובדים. לא בטוח שתראו מזה הרבה כסף, אך כן תוכלו להתפרנס בכבוד.

חופשה בים התיכון בסוכות
רוצים ליהנות מהימים האחרונים של מזג האוויר הנינוח שיש אצלנו כאן בארץ? סוכות זה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלכם. הנה כמה טיפים והמלצות לחופשה במהלך חג סוכות.

צילום ניו בורן לאלבום מקצועי ומעוצב
17/09/14 | צילום
אם אתם רוצים אלבום תמונות מקצועי ויפה לבייבי החדש שלכם, הדרך הכי טובה להשיג את מבוקשכם היא למצוא צלמים מקצועיים, ואך רצוי שאלה יהיו צלמות...

דוגמנות – מחלום למציאות
החלטת שאת רוצה להיות דוגמניות? אם עדיין לא מאוחר מדי ועדיין לא הגעת למה שנחשב בעולם הדוגמנות לגיל הבלות, הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך.

אמרגנים לאמנים – הדרך הכי טובה להשיג עבודה
אמנים הם אנשי מקצוע שלא זוכים למספיק הערכה וגם אין להם היצע גדול מספיק של עבודות, ולכן הם "אמנים מורעבים". בעזרת משרד לייצוג אמנים אפשר לשנות את המצב ולהתחיל להשיג יותר עבודות שמתאימות לכישורים.

חופשה בורנה – היכרות עם אזור הבלקן
אחת החופשות הפופולריות ביותר בקרב הישראלים היא חופשה בורנה. ורנה , אחד האזורים המבוקשים והידועים בגלל הספא המפורסם שבה. החופשה בורנה, היא זולה, ולכן יש בה כ2.5 מיליון תיירים בשנה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI