דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה חברה, פוליטיקה ומדינה - אחר מה עוד לא אמרו לנו?
מה עוד לא אמרו לנו?
הדס כהן 19/09/12 |  צפיות: 10554

יחד עם הקפה בבוקר אני נוהג לעלעל בחדשות ובכתבות מגזין ברחבי הרשת. היום בבוקר בתחתית כתבת מגזין באתר "הארץ" תפסה את עיני כותרת: "כורי זהב טבחו בכפר שלם של אינדיאנים בוונצואלה" (http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1813019). בהתחלה חשבתי שמדובר בכתבת מגזין היסטורית כמו רבות באתר, אלא שקריאת הכתבה הבהירה לי שמדובר לדאבוני בחדשות של אתמול.

כיצד ייתכן שלא שמעתי על המקרה הזה כבר אתמול? הלכתי לדף החדשות של גוגל כדי לבדוק אם פשוט פיספסתי - כלום. חיפשתי ב-NRG - כלום. אולי WALLA? כלום. לפחות אזכור קטן ב-YNET? שום כלום. עברתי לחפש בגוגל - חוץ מהאזכור ב"הארץ" ובאתר "סרוגים", אף אתר חדשות ואקטואליה לא הזכיר את המקרה (שלא נדבר על הדף הראשי). מסתבר שמיט רומני מעניין הרבה יותר מטבח של בני אדם בשל תאוות בצע.

למה דבר כזה לא נחשב חדשות אצלנו במדינה? האם מקרים כאלה כל כך לא חשובים בעינינו שאפילו איזכור במבזקים לא קיים עליהם? אותי לימדו שעם ישראל צריך להיות "אור לגויים". להציב סטנדרט מוסרי שעמי הארצות יוכלו לראות וללמוד. במקום זאת, אנחנו משתתפים בהדחקה המערבית על החיים במדינות עולם שלישי.

וזה קורה לא רק בדרום אמריקה, זה קורה כל הזמן גם באפריקה וגם באסיה. אכפת לנו בכלל? או שאולי בין הזלת דמעה מול הסרטון על קוני 2012 לקריאת כתבה על מלחמה בסודן, בחרנו לפטם את עצמנו בחוסר מודעות. בחרנו בגזענות תודעתית, מה שקורה בוונצואלה נשאר בוונצואלה. זה רחוק וגם ככה אין שם כלום חוץ ממסלולי טיול לחופשה, לא?

אני הייתי רוצה לקרוא יותר כתבות מזעזעות על מה שקורה במדינות עולם שלישי. הייתי רוצה לדעת מי מנסה לעזור להם להתקדם ומי מתעלם או אפילו מונע מהם עזרה בגלל אינטרסים כאלה או אחרים. אני לא רוצה לחיות בחוסר ידיעה. מודעות היא תמיד השלב הראשון לפתרון בעיות. ולטעמי הגיע הזמן לפקוח את העין העיוורת שהפננו לכיוונים רבים מידי.

___________________________________________________________________

מתוך הבלוג של אלחנן הורנמן, מאתר הארגון צו פיוס .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI