דף הבית חוק ומשפט משפחה דיני משפחה הקשורים למזונות הילדים והאישה
דיני משפחה הקשורים למזונות הילדים והאישה
מיכל ז 05/09/12 |  צפיות: 2786

דיני משפחה הם רלוונטיים בנוגע לנושא מזונות ילדים והאישה. ניתן לבצע הליכים לגבי הגדלה או הקטנה של מזונות ילדים לפי החוק. מזונות לילדים צמודים למדד המחירים לצרכן.

מזונות לילדים הוא עניין קשה ומסובך, היות ולא ניתן לקבוע את גובה המזונות במדויק, כל משפחה לגופה. הסכום שנקבע למזונות תמיד יהיה נמוך יותר. סכום המזונות נקבע על פי רוב ע"י שיקול דעתו של השופט בבית המשפט לענייני משפחה.

את נושא מזונות ילדים ניתן אף לדון בבית הדין הרבני, רק אם שני הצדדים מסכימים לכך. חובת האב לשאת במזונות ילדיו, וזה על פי ההלכה היהודית, ילדים  עד גיל שש ,חייב האב לשאת במזונות ילדיו ולשאת בכל צרכיו של הקטין כמו: ביגוד, הנעלה , חינוך ודיור. האב חייב  לשאת בהוצאות אלה, גם אם הוא נכה, עני וגם אם הוא חי מקצבת הביטוח הלאומי. חובת האב לדאוג קודם לכלכלת ילדיו ואחר כך לכלכלתו.

דיני משפחה בישראל, נבדלים מתחומי משפט אחרים., בהתאם להשתייכות הדתית  של אלה שבאו להתדיין בבית המשפט. נישואין אצל בני זוג יהודים, חלים על פי התורה וחוקותיה. גם הגירושין מקבעים על פי הלכות התורה. גם הסכמים של טרום נישואין והסכמי ממון קשורים לדיני המשפחה. אך יש   תחומים הקשורים אף הם לדיני משפחה ואפילו לא ידענו עליהם.

אלימות במשפחה, שייכת אף היא לקטגוריה של דיני משפחה ועל האזרח להכיר את זכויותיו וחובותיו כדי לקבל מה שמגיע לו ולפעול בדרך הנכונה.

למעשה, דיני משפחה שייכים לחיים האישיים של כל האזרחים החיים במדינת ישראל. על מנת למצות את הזכויות שלכם כאזרחים, עליכם להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה ולקבל ממנו ייעוץ. ישנם הרבה נושאים הקשורים אף הם לדיני משפחה, כמו ירושות, חטיפת ילדים לחו"ל ונישואין מעורבים.

ברגע שהילד סיים את התיכון ולאחר מכן את שירותו הצבאי, האב יהיה חייב  להמשיך לשלם מזונות לילד סכום של כשליש מהסכום ששולם כדמי מזונות עד כה. החיוב לא נעשה כמו קודם לכן אופן אוטומטי, ויכול להיות גם מצב שבית המשפט לענייני משפחה לא יפסוק את המזונות הללו אם  לדוגמא מצבו הכלכלי של האב אינו מאפשר זאת, ישנו קריטריון נוסף בו בית המשפט לא יפסוק וזאת במידה והחייל עובד או יש לו רכוש על שמו כמו מכונית או דירה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכל ז


 


מאמרים נוספים מאת מיכל ז
 
החששות בהם כרוך ביצוע קידוח וניסור בטון
17/01/16 | שיפוצים
כל בנייה דורשת שימוש פעיל במרכיב של בטון ההכרחי לשלבים שונים של הבנייה. למשל, פעמים רבות בסיסים של בניינים דורשים משטח גדול של בטון לייצוב. בנוסף, רוב הבתים כיום מבוססים על בטון, כאשר רק קירות פנימיים ניתן ליצור מגבס. עם כל השינויים שעברו על התעשיות השונות במאה האחרונה, בטון בתמהילים שונים נשאר דומה לצורתו המקורית ומאפשר לקבל צורה רצויה.

מתי לפנות לטכנאי מחשבים – הסימנים הקטנים
רבים מאתנו לא מספקים למחשב האישי שלנו את התחזוקה הנדרשת, וכך גם קורה פעמים רבות עם מחשבים במשרד. וזה מתוך מחשבה שהכל תקין. הנה לפניכם סימנים שיגידו לכם מתי לפנות לטכנאי מחשבים מקצועי שיעזור לכם.

צילום הריון – עם או בלי הבעל
21/10/14 | צילום
בין אם את רוצה להצטלם עם הבעל שלך ובין אם לא, צילום הריון בקריות או בכל אזור אחר הוא דרך נהדרת להרגיש יפה וסקסית יותר ולהשיג תמונות יפהפיות ומרגשות.

צילום ימי הולדת – אלבום לכל החיים
08/10/14 | צילום
אי אפשר לחגוג יום הולדת מבלי לעשות מזכרת לכל החיים- אלבום תמונות. אבל לא כל אלבום יספיק, אלא רק צילום ימי הולדת שנעשה באופן מקצועי.

השלבים בפיתוח קריירה בתעשיית הבידור
אם אתם רוצים קריירה בתעשיית הבידור, יש כמה שלבים שתצטרכו לעבור כדי להגיע למעמד של אמנים עובדים. לא בטוח שתראו מזה הרבה כסף, אך כן תוכלו להתפרנס בכבוד.

חופשה בים התיכון בסוכות
רוצים ליהנות מהימים האחרונים של מזג האוויר הנינוח שיש אצלנו כאן בארץ? סוכות זה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלכם. הנה כמה טיפים והמלצות לחופשה במהלך חג סוכות.

צילום ניו בורן לאלבום מקצועי ומעוצב
17/09/14 | צילום
אם אתם רוצים אלבום תמונות מקצועי ויפה לבייבי החדש שלכם, הדרך הכי טובה להשיג את מבוקשכם היא למצוא צלמים מקצועיים, ואך רצוי שאלה יהיו צלמות...

דוגמנות – מחלום למציאות
החלטת שאת רוצה להיות דוגמניות? אם עדיין לא מאוחר מדי ועדיין לא הגעת למה שנחשב בעולם הדוגמנות לגיל הבלות, הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך.

אמרגנים לאמנים – הדרך הכי טובה להשיג עבודה
אמנים הם אנשי מקצוע שלא זוכים למספיק הערכה וגם אין להם היצע גדול מספיק של עבודות, ולכן הם "אמנים מורעבים". בעזרת משרד לייצוג אמנים אפשר לשנות את המצב ולהתחיל להשיג יותר עבודות שמתאימות לכישורים.

חופשה בורנה – היכרות עם אזור הבלקן
אחת החופשות הפופולריות ביותר בקרב הישראלים היא חופשה בורנה. ורנה , אחד האזורים המבוקשים והידועים בגלל הספא המפורסם שבה. החופשה בורנה, היא זולה, ולכן יש בה כ2.5 מיליון תיירים בשנה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI