דף הבית רפואה ובריאות מיניות ובריאות מינית טיפול סקסולוגי באמצעות הזרקת טסטוסטרון
טיפול סקסולוגי באמצעות הזרקת טסטוסטרון
אירה פינסקר 29/06/12 |  צפיות: 9776

טיפול סקסולוגי נכון מתחיל מאבחון נכון של הבעייה, מהגדרתה ואיתור הגורמים לאי תפקוד מיני. בהתאם לאיבחון ייקבע גם הטיפול, אשר יכול להיות במסגרת הדומה לטיפולים פסיכולוגיים אחרים (פגישות שבועיות עם המטפל), ולעתים יש לרפא מחלה פיזית אשר גורמת לבעיות מיניות. חלק מהטיפולים הם ארוכים ולא מביאים תוצאות לטווח הקצר. לכן ברורה הנכונות של אנשים רבים לפנות למקומות בהם יציעו טיפול סקסולוגי המביא תוצאות מיידיות.

ישנם פרסום רבים בעתונות וברשת האינטרנט אודות טיפול סקסולוגי מהיר ויעיל, באמצעות הזרקת הורמונים או שימוש בתרופות אחרות להשגת תוצאות מיידיות. אנשים רבים מחפשים פתרון מהיר לבעיות בתחום התפקוד המיני, כי אינם חשים בנוח לדון בנושא כה אינטימי. בנוסף, הם מעדיפים לחשוב שמקור הבעייה הוא שיבוש הורמונלי קל שניתן לתיקון מיידי, ולא בעיות עמוקות יותר בתחום הפיזי או הנפשי. לכן הם מתפתים לפרסומים המבטיחים תוצאות מיידיות.  

הרצון לקבל טיפול סקסולוגי מהר וללא דיונים רבים הוא מובן. יחד עם זאת, חשוב לבדוק היטב גם את הפרסומים, וגם את ההסמכות של המטפלים במרפאות כאלה. טיפול סקסולוגי אינו נחשב לטיפול רפואי, ועקרונית כל אדם המאמין שיכול לתרום בנושא יכול לקרוא לעצמו סקסולוג.  כאשר מדובר בטיפולים בשיטות של הזרקת הורמונים, נטילת תרופות וכדומה חשוב מאוד שהמטפל יהיה רופא מוסמך ויבצע בדיקות רלוונטיות.

הזרקת הורמונים או טיפול תרופתי יועילו בחלק מהמקרים. העלאת רמת הטסטוסטרון בגוף תעשה את העבודה באותם מקרים בהם הסיבה לאי תפקוד מיני היא רמת טסטוסטרון נמוכה, אך לא במקרים אחרים. גורמים רבים יכולים לגרום לאין אונות אצל גברים, וחלקם פיזיולוגיים. מחלות לב, סוכרת, מחלות או ניתוחים בערמונית – יש לבחון את כל אלה בטרם קביעת הטיפול. לרשות הרופאים עומדות בדיקות רבות, כגון בדיקת זיקפה (לקביעת מקור פיזיולוגי או פסיכולוגי לבעייה), בדיקות דם, בדיקות לאטימות עורקים וכדומה. במקרים רבים הסיבה לכשל בתפקוד המיני יכולה להיות פסיכולוגית.

לסיכום, הזרקת טסטוסטרון יכולה להיות טיפול סקסולוגי יעיל בחלק מהמקרים. חשוב מאוד לאבחן את הבעייה ולשלול סיבות אחרות לאי תפקוד מיני אצל רופאים מומחים בטרם פנייה לטיפול הורמונלי מסוג זה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI