דף הבית חוק ומשפט תרגום משפטי שירותיו של נוטריון
שירותיו של נוטריון
הדס כהן 23/05/12 |  צפיות: 4002

ב-1976 הוסדר עיסוקו של נוטריון בחוק הנוטריונים, אך עם זאת, עוד בתקופת המנדט הבריטי היה המקצוע קיים בארץ, ועוד בתקופת רומא העתיקה היו נוטריונים. תפקידו של הנוטריון הוא למעשה לאמת, לתרגם, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים, כאשר מסמכי הנוטריון, בין אם זהו תרגום או אישור נוטריוני כלשהו, מיועדים לשמש כראיה בבתי משפט או בפני רשויות אחרות, הן בארץ והן מחוץ לה.

לא מעט אנשים פונים לשירותיו של נוטריון עבור תרגום אנגלית של אי אילו מסמכים רשמיים. בדרך כלל מדובר במסמכים כמו תעודות לידה, תעודות נישואין וגיליונות ציונים, אם עבור ויזה, הגירה או לימודים גבוהים בחו"ל. יחד עם זאת, לא כל התרגומים נעשים לשפה האנגלית ואינספור פעמים נדרש הנוטריון להמציא אישור נוטריוני או תרגום כלשהו לשפות זרות אחרות. לכן רוב משרדי הנוטריונים מציעים תרגום למספר שפות שונות, בין השאר לצרפתית, ערבית, סינית, רומנית, בולגרית, צ'כית, ספרדית, יפנית, איטלקית, גרמנית, פולנית, רוסית, פורטוגזית, יוונית, הונגרית, שוודית ועוד.

מכיוון שתפקידם של הנוטריונים קבוע בחוק, קיימים כללים ברורים הנוגעים לתפקידו, הכשרתו, ואף לצורת המסמכים אותם הם מנפיקים, בין אם זהו מסמך שעבר תרגום אנגלית, אישור חתימה, ייפויי כוח, אימות צוואה, תצהיר ועוד. הנוטריונים מחויבים בחוקי אתיקה מקצועית, שגם הם קבועים בחוק, כאשר ככל הנוגע למסמכים עצמם, חוק הנוטריונים של משרד המשפטים קובע כי אישור נוטריוני ייחתם בחותמו של הנוטריון כאשר המדובר הוא בחותמת לחץ העשויה ממתכת עליה מוטבע שמו של הנוטריון ואף הכיתוב "נוטריון" בשפות עברית, אנגלית וערבית (או לחילופים צרפתית). בנוסף, אם אותו תרגום אנגלית או אישור מסמך הוא למעשה מספר מסמכים- יש לקשור את כל הדפים יחד בסרט אדום המחובר לתו אדום המוטבע בחותמו של אותו נוטריון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI