דף הבית בידור ופנאי תחביבים צניחה חופשית חוויה עצומה
צניחה חופשית חוויה עצומה
אופיר בן צור 22/05/12 |  צפיות: 2944

צניחה חופשית חוויה עצומה

צניחה חופשית היא אטרקציה מדהימה, במילים אחרות זו קפיצה ממטוס כאשר הצונח ונופל נפילה חופשית למשך זמן קצוב ואז פותח את המצנח ונוחת על הקרקע. באמצעות חוויה זו הצונח יחווה התפרצות אנדרנלין בגופו, תוך מחזה מרהיב מדהים ביופיו של נופים ממבט על שמלווה בתחושה של קלות משקל הגוף שנוצר משום התנגדות חזקה של האוויר שמרגיש כאילו אוחז אותו בזמן הצניחה החופשית.

כיצד מתבצעת הצניחה החופשית?

הצונח עולה במטוס לגובה של 12,000 רגל כ-3,700 מטר בגובה זה הוא קופץ מהמטוס אל צניחה חופשית עד הגיעם לגובה הרצוי בו הוא פותח את המצנח דבר הנעשה בכדי להאט את מהירות הנפילה ולנחות בבטחה על הקרקע. מרגע בו נפתח המצנח יכול הצנחן לשלוט בו בעזרת שני הגאים.כאשר משיכה במיתר ההיגוי הימני או השמאלי תסובב את המצנח ימינה או שמאלה בהתאם,בצורה הזו יכול הצונח לכוון את עצמו אל היעד בו הוא רוצה לנחות, על מנת לנחות בצניחה חופשית על הצונח למשוך בשני הבלמים יחד ואז המצנח שנטייתו הטבעית כלפי מטה, מתאזן ומגיע לטיסה אופקית במקביל לקרקע.

מה עושים בכדי לקבל רישיון?

על מנת לקבל רישיון צניחה חופשית הצונח חייב לבצע כ- 25 צניחות שבהם יתבקש להראות בין ביתר שליטה ויכולת לנחות בנקודה מסוימת ברדיוס קטן.

הסגנונות השונים של צניחה חופשית

קיימות ארבע סגנונות לצניחה חופשית והן

* צניחת בטן - בצניחה זו הבטן מופנית כלפי הקרקע, זהו סגנון צניחה בסיסי.

* צניחת פריפליי - צניחה זו במצגים שונים על הגב, ברכיים, כפות רגלים, ואף כשהראש כלפי מטה.

*נחיתות מהירות - סגנון צניחה חופשית זה אינו מתייחס לנפילה חופשית אלא לנחיתות עצמן המתבצעות במהירות גבוהה מאוד. סגנון זה מלווה בסיכון גבוה והוא מבוצע תוך שימוש במצנחים ייעודיים מיוחדים.

* צניחת קרו - מטרת צניחה חופשית זו היא יצירת מבנים באמצעות המצנחים. כאשר מיד לאחר יציאת הצנחנים מהמטוס, הם פותחים את המצנחים ומתחברים אחד לשני באוויר ויוצרים צורות שונות.

בטיחות!

למרות שצניחה חופשית נתפסת כפעילות מסוכנת, ישנם מקרים נדירים של פציעות, כמו כן ישנם במצנחים בעולם המערבי מצנח רזרבי אשר קופל על ידי מומחה. בנוסף המצנחים מצוידים בחיישן גובה אשר פותח את המצנח הרזרבי כאשר המצנח הרגיל לא נפתח,


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אופיר בן צור


 


מאמרים נוספים מאת אופיר בן צור
 
רעיונות לטיולי סוסים
01/12/12 | אטרקציות
אם בא לכם להפתיע את עצמכם ואת המכרים, חברים ואהובים שלכם אולי תבחרו בטיול סוסים אתגרי עמם. מערכת היחסים הקוסמית בין בן האדם לסוס הולכת שנים רבות אחורה ולכן טיולי סוסים גורמים לאנשים להרגיש בנוח וברגיעה מוחלטת.

חוויות מהנות בשילוב אטרקציות
28/11/12 | אטרקציות
זוגות בינונו אשר מחפשים אחר אטרקציות תיירותיות חדשות ומבוקשות. ניתן למצוא מגוון רחב של אטרקציות מסוג זה כגון: הפלגות רמנטיות, טיסות רומנטיות, ספא סוגי רומנטי ומפנק, טיולי סוסים וכ'ו. כמו כן, אופיוציות שונות אלה של חוויות מדהימות ניתן גם לשלב כמו למשל שילוב של ספא רומנטי זוגי והפלגה מפנקת ועוד ועוד...

שעוני ברייטלינג
19/11/12 | קניות
כחובב מושבע של שענות ושעונים, הייתי בטוח שאני מכיר את כל מגוון השוק הקיים בתחום, ובוודאי ובוודאי, שבצחום שעוני היוקרה כבר אין לאף אחד מה לחדש לי. נתקלתי לאחרונה במותג שעוני יוקרה שאינו חדש, בלשון המעטה, אולם תרם נתקלתי בו מקרוב. אני מדבר, כמובן, על שעוני ברייטלינג. אני יודע הרבה על שעונים ועל אופן הפעולה שלהם, ולכן הייתי מופע מאוד על כך שאני לא מכיר לעומק את שעוני ברייטלינג.

שינויים בתחום מכשירי שמיעה
17/11/12 | צרכנות
במאמר שה נעסוק בשאלות ונושאים כגון: כיצד נדע איזה מכשיר מתאים לנו באופן אופטימאלי? ואיזה חידושים אחרונים קיימים בתחום מכשירים אלה. בתחילת שנת 2011 החל משרד הבריאות לממן את רכישת מכשירי שמיעה, ולכן שימוש בהם הפך נגיש ואפשרי עבור אנשים רבים.

טלפון חכם העונה לשם סמארטפון
כיום ניתן לראות בשוק הסלולר יותר ויותר טלפונים חכמים המוגדרים ופחות מכשירי סלולר המשמשים אך ורק לביצוע שיחות. והרי שבעידן שבו קיימים יותר ויותר סמארטפונים מתקדמים כמו למשל נקסוס וואן, אייפון ועוד אשר תופסים נתח שוק רחב קיים הצורך בפורטלים אשר יסייעו וייספקו אינפורמציה אודות מכשירים אלה ולאו דווקא פורטלים אשר יסכמו מהם החידושים בנושא אלה שייתן מענה במונחי ייסוד הקשורים לתחום זה.

חשפניות למסיבת רווקים – משדרגים את ההנאה
16/11/12 | נשים - אחר
את אלפי מסיבות הרווקים המתקיימות ברחבי הארץ מדי יום, ניתן לחלק לשניים: לא, לא התכוונו לכאלו שיש בהם בשר לעומת אלו בהם מסתפקים בפיצות; גם לא דיברנו על וילות לעומת לופטים. הכוונה היא לכאלו אליהן הוזמנו חשפניות, לעומת אלו בהן העדיפו החבר'ה ערב גברי משעמם ופשוט למדי.

הפקת מסיבת רווקים מוצלחת
לא כל יום חבר מתחתן וזו בהחלט סיבה למסיבה, כדי לציין את השינוי המשמעותי הזה צריך לתכנן. כמה נקודות חשובות שצריך להתחשב בהן כדי לארגן מסיבת רווקים מוצלחת. כי גם אם אתם יודעים מהן האטרקציות שתשלבו באירוע , מסיבת רווקים איכותית תלויה במידה רבה בבחירת מקום שמתאים לאופי האירוע ומספר המשתתפים, הכול שאלה של איך אתם והחתן בפרט אוהבים לחגוג.

חשפנית לאירוע
אם חשבתם שלבחור רכב חדש או מלון לחופשה זה עניין מסובך, כנראה שמעולם עוד לא יצא לכם להזמין חשפניות. ההחלטה להזמין חשפנית למסיבת הרווקים או ליום ההולדת שלכם היא בהחלט החלטה חכמה ומהנה, אבל הדרך אל האושר עוד רצופה בהתלבטויות ארוכות.

כיצד להרכיב עדשות מגע בצורה נכונה
בקרב אנשים אשר מרכיבים עדשות מגע עולה תהייה נפוצה והיא השאלה מתי וכל כמה זמן צריך להחליף את עדשות המגע. כמו כן, חשוב מאוד לבצע את החלפת העדשות בהתאם ללוח הזמנים הנכון. וזאת על מנת שהעיניים תהיינה בריאות ויחושו בנוח.

תכשיטים איכותיים אפשר גם מחרוזים
15/11/12 | עיצוב
לייצר תכשיטים או יותר נכון לומר, לעצב תכשיטים, היה בעבר תחום עיסוק שעבר מדור לדור, או שהיה נחלתם של אומנים בלבד. שכן דרוש דיוק רב ומומחיות גדולה בטכניקות של ייצור תכשיטים, מעבר לפן האסתטי העיצובי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI