דף הבית אינטרנט והחיים ברשת עיצוב אתרים עיצוב אתרים – להיראות במיטבך
עיצוב אתרים – להיראות במיטבך
LoadSEO - קידום אתרים 21/12/11 |  צפיות: 2581

עיצוב אתרים – מקצועיות המעצב

גורם ראשון בעיצוב מוצלח יהיה, מן הסתם, מקצועיות המעצב. ישנן תוכנות גרפיות רבות שנועדו לאפשר למעצב לבצע את עבודתו. ישנם מסלולי הכשרה רבים הנעים בין קורסים מקצועיים הנוגעים לכלי ספציפי ועד לתארים החובקים מספר גורמים רב שהמעצב יהיה בקיא בהם. ישנם מעצבים המתמחים בעריכת תמונות, כאלה שמומחיותם היא פלאש, כאלה שגולשים לתחומי התכנות, מומחי ממשק משתמש ועוד. בדקו מיהו המעצב ומהם כישוריו – ובקשו לראות תיק עבודות עדכני. כך תוכלו להעריך את המוצר אותו הנכם עתידים לקבל – אתר מעוצב בצורה מקצועית.
גורם נוסף שיש להתחשב בו הוא חוקיות התוכנות והכלים בהם המעצב עושה שימוש. בדקו שהמעצב מורשה להשתמש בכלים בהם הוא עושה שימוש, שכן מעצבים רבים בתחילת דרכם עושים שימוש בתוכנות ללא רישיון – ובכך משאירים פתח לעוגמת נפש שיכולה להיגרם ללקוחותיהם.

עיצוב אתרים – מראה מקצועי

עיצוב אתרים, בראש ובראשונה, עוסק באופן בו האתר מוצג לגולש. אתר בעל מראה מכובד, נקי ומסודר משדר מסר לגולש – אפילו אם הגולש כלל לא מודע לכך. מעצבי אתרים, במסגרת הכשרתם המקצועית, לומדים לאפיין את החיבור הרגשי שהגולש יוצר לפן הויזואלי – וחשוב מכך – להכווין אותו.
חשבו על האתרים בהם אתם גולשים על בסיס יומיומי: אתרי חדשות, שירותי רשת שונים דוגמת דואר אלקטרוני, רשתות חברתיות ועוד. נסו להביט בעיצוב של אותם אתרים בצורה ביקורתית, עם מתן מחשבה לגורמים ההופכים את אותם אתרים לנעימים לעין. חשבו מעט על התכנון שהושקע בכל מרווח, צבע וסמל – תוך ידיעה שחברות מסחריות רושמות סימני מסחר על צבעים ספציפיים, גופנים, אייקונים וכיוצא בזה.
כל היתרונות האלו זמינים היום, לכל אחד, ללא צורך בעבודה מול משרד פרסום ואנשי יחסי-ציבור: הדור הנוכחי של מעצבי האתרים חובשים כובעים אלו בעבודתם השגרתית.

עיצוב אתרים – עיצוב ממשק משתמש

ממשק המשתמש, באתרי אינטרנט, מייצג את מרווח הפעולה של הגולש ונוחות השימוש באתר. מדובר במקצוע בפני עצמו, והעוסקים בו מתמקדים במתן ביקורת בונה וביצוע תצפיות על ממשקים שונים, תוך מתן הצעות ייעול.
בעלי אתרים, במקרים רבים, לא רואים שלב זה כשלב קריטי להצלחת האתר – וחבל. ממשק המשתמש ממצה את מגוון הפעולות שגולש יכול לבצע באתר, לכן קריטי לדאוג לכך שממשק המשתמש יהיה מזמין, נוח לשימוש, ברור ופשוט.
כדי להמחיש את החשיבות הרבה של עיצוב ממשק המשתמש, מספיקה דוגמה פשוטה אחת: גולש שלא ימצא את מבוקשו באתר וירגיש שהאתר "מעמיס" עליו, יקבל רושם שלילי, ימשיך לאתר הבא ולא יכנס עוד לאתר. מאידך, אתר בעל ממשק משתמש ברור יכול להוביל את הגולש לקניה של המוצר תוך קליק או שניים, בנוחות וקלות.
עיצוב אתרים מקצועי עוסק גם בעיצוב ממשק משתמש, ומדובר בתחום אליו המעצב גולש בעת ביצוע שיקולי העיצוב של האתר.

עיצוב אתרים כמקדם מכירות

מראה עיניים חשוב מאין כמוהו, על אחת כמה וכמה כשעוסקים במכירת מוצר. האם תקנו מוצר מאיש מכירות לבוש סחבות, או כזה שמוכר בחליפה? היכן תרגישו נוח יותר להשאיר את פרטי האשראי, בחנות בעלת מראה עתיק או בחנות המעוצבת ומסודרת בצורה נקיה ומחושבת?
היבט פסיכולוגי זה משליך על תחום האינטרנט גם כן. חנות וירטואלית מצליחה תתהדר בעיצוב מושך, מזמין ואלגנטי – תוך יצירת אווירה נוחה שמתאימה לביצוע עסקה.
בנוסף לכך, עיצוב אתרים מוצלח באתר מכירתי יכווין את הגולש לכיוון הקניה. לדוגמה: עיצוב מכירתי יכלול תמונות והמחשות של מוצר הדגל, יכיל אלמנטים המכווינים בצורה בלתי מודעת לקניה ויצור תחושה של אמינות.

עיצוב אתרים כסוכן קידום האתר

רבים אינם יודעים זאת, אך קיים קשר הדוק בין עיצוב אתרים לקידום אתרים. קידום אתרים עוסק בעיקר בשיפור מעמדו של האתר בעיני מנועי החיפוש, תוך ידיעה שמרבית הגולשים היום מגיעים מאתרי החיפוש השונים.
מכיוון שמנועי החיפוש מנסים לחקות במידה הרבה ביותר את סט השיקולים האנושי ולתת תוקף לאתרים שיש יסוד להניח שיהיו שימושיים לגולש אנושי. בתוך כך, מתחבאים מגוון פרמטרים שונים, בהם גם נוחות השימוש, יכולת ההתמצאות, סידור תכנים תקני ועוד.
מעצב אתרים שמעוניין להציע מוצר איכותי ללקוח, יפעל בהכרח תוך התחשבות בתקנים והדרישות השונות הקיימות בתחום זה – ואף מבלי להתכוון לכך, יצור אתר שנוח וקל יחסית לקדם בתוצאות החיפוש.
בחברות רבות מגדילים לעשות ויוצרים שיתופי פעולה מכוונים בין מקדמי האתרים ומעצביהם – כך שהמוצר שהלקוח מקבל בסופו של דבר הינו המוצר האיכותי ביותר שניתן להציע, גם מבחינת מראה וגם מבחינת תאימות למנועי החיפוש.

עיצוב אתרים כגורם בונה אמון

יש לכם רק הזדמנות אחת ליצור רושם ראשוני – הקפידו שרושם זה יהיה חיובי ומזמין, בעיקר כשמדובר באתרכם האישי.
גולש אינטרנט מודרני ספוג בדרך כלל בביטויים שיוצרים פחד וחרדה: נוזקות, וירוסים, טרויאניים, האקינג, פישינג, דיווחים בתקשורת על פריצות רחבות היקף, גניבת נתוני אשראי וכיוצא בזה. מומחי אבטחת מידע ידעו להסביר שהרוב המוחץ של תקלות הנגרמות מביטויים אלו נגרמים עקב הגורם האנושי – אבל את הגולש הפשוט זה לא ירגיע.
כשמטרתו של אתר היא לרוב ליזום השארה כלשהי של פרטים אישיים – רישום לתפוצה, מילוי טופס, הרשמה לאתר או קודש הקודשים: השארת פרטי כרטיס אשראי – בעל האתר צריך לצאת מגדרו על מנת לנסוך תחושה של בטחון על הגולש המבקר באתר.
לעיצוב של האתר יש משמעות מכרעת בנושא זה – החל מסט הצבעים שנבחר (יש צבעים שמשדרים, אינסטינקטיבית, סכנה – הימנעו מהם) ועד לאלמנטים גרפיים שמטרתם היא ליצור ביטחון. לדוגמה: בקשו מהמעצב להכין לכם סימן של מנעול, המתאים לצבעי האתר, לשילוב באתר מכירתי. מנעול, המייצג ביטחון באינטרנט ובאתרי קניות בפרט, צריך להיראות כאילו הוא חלק אינטגרלי מהאתר – אייקון שאינו מתאים בגודלו וצבעיו לאתר בכללותו ישדר רושם (מוצדק) כאילו נלקח ממקום אחר – ולכן תרומתו קטנה. הגולש יחשוב, בתת מודע, שאתר שהשקיע באבטחת תהליך הקניה, יכול גם להשקיע בהצגה ויזואלית ראויה לכך...
בנוסף לכך, מעצבים לרוב יציעו לשלב את תמונת בעל האתר באתרים פרטיים, מספרי טלפון, יבנו עמודי לקוחות ממליצים ועוד – מתוך היכרות עם הגולשים והרצון לבנות אתר אמין.

עיצוב אתרים – סיכום

ראינו שמלאכת עיצוב אתרים אינה משימה פשוטה, וכוללת רבדים רבים שדורשים ידע מקצועי רב מחד וניסיון הנובע מהכרת השוק מאידך. עיצוב אתרים מוצלח יכלול בתוכו מקצועיות מצטברת וביטוי בתהליך היצירה לכלל הגורמים המרכיבים את מלאכת בניית האתר ותפעולו.
אתר המעוצב בצורה מוצלחת יצור רושם אמין, יזמין את הגולש פנימה וישווק לו את המוצר בצורה הטובה ביותר. על הדרך, הוא ייזכר כאתר נוח ומזמין ויעודד את הגולש להמליץ לחבריו להשתמש באתר גם כן.
אם הנכם שוקלים בניית אתר או בעלי אתר שעיצובו אינו עדכני, שקלו שירות של עיצוב אתרים מקצועי – התוצאות לא יאחרו להגיע!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 LoadSEO - קידום אתרים

LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט.לפרטים התקשרו למספר:  08-6466820 או פנו אלינו בכתובת המייל: Info@LoadSEO.co.il 


מאמרים נוספים מאת LoadSEO - קידום אתרים
 
עלות דק סינטטי
31/07/12 | גינון
העלות של דק סינטטי משתלמת בדר כ יותר מאשר הדק הרגיל שלעיתים יקר יותר פי 2 דק סינטטי הוא בעל מראה טבעי המחזיק שנים רבות ואינו מצריך תחזוקה מיוחדת

מחיר דק סינטטי
31/07/12 | גינון
המחיר של דק סינטטי הוא זול יותר מדק רגיל ועשוי חומרים מיוחדים הנחשבים לעמידים מאוד המחיר של הדק עשוי להשתנות בהתאם לסוג ואיכות החומר

התקנת דק סינטטי
31/07/12 | גינון
התקנת דק סינטטי חשוב שתעשה ע י חברה מובילה בתחום התקנת דק סינטטי ע י איש מקצוע תעשה את כל ההבדל ובכך תאפשר לכם להינות מגינה יפהפיה ובעלת מראה טבעי

היתרון של דק סינטטי
31/07/12 | גינון
היתרון של דק סינטטי על פני דק טבעי מתייחס בעיקר לחומר ממנו הדק הסינטטי עשוי דק סינטטי עמיד מפני נזקי מזג האוויר, מזיקים, צבעו אינו דוהה ומאפשר תחזוקה קלה

סוגי דשא סינטטי
31/07/12 | גינון
ישנם שני סוגי דשא סינטטי המאפשרים לכם ליהנות מדשא איכותי, לאורך זמן רב ובמראה נהדר סוגי הדשא הסינטטי הם דשא סינטטי ללא מילוי ודשא סינטטי עם מילוי

סרט הנצחה
30/07/12 | צילום
סרט הנצחה הוא סרט המספר סיפור אישי ומיוחד באופן אינטימי ואישי סרט הנצחה תמיד ילווה את הדורות הבאים ויספר את סיפורכם בכל עת

חיים שכאלה
30/07/12 | צילום
חיים שכאלה הוא סרטון המספר את הסיפור של המשפחה שלכם וכולל תחקירים מקדימים, איסוף חומרים, צילום אנשים שרלוונטים לסיפור ועוד צרו קשר לפרטים נוספים

תהליך הפקת סרט זיכרון
30/07/12 | צילום
תהליך הפקת סרט זיכרון לרוב מתחלק לתחקיר טרם יצירת הסרט, בניית התסריט בדר כ בעזרת המשפחה, צילומים בעזרת אנשי צוות נוספים ועריכה שבה מרכיבים את החלקים

כמה עולה דשא סינטטי
12/06/12 | גינון
עלותו של דשא סינטטי כמובן תלויה בגודל הדשא והשימוש שלשמו הוא מותקן, סוג הדשא עם מילוי או בלי מילוי , מיקום הדשא פרטי או ציבורי ועוד

שטיחי דשא סינטטי
12/06/12 | גינון
שטיחי דשא סינטטי הפכו לאחרונה לפופולרים יותר גם בסקטור הפרטי וגם בציבורי ניתן למצוא דשא סינטטי בגינות פרטיות, גנים ציבוריים, מגרשים גדולים ועוד
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI