דף הבית אינטרנט והחיים ברשת עיצוב אתרים עיצוב אתרים – גשר טכנולוגי
עיצוב אתרים – גשר טכנולוגי
יוסי בוזגלו 27/11/11 |  צפיות: 2281

הזירה האינטרנטית הפכה למדיה התקשורתית המובילה בשנים האחרונות. המפכה האינטרנטית שהתרחשה בעשור האחרון וצמיחתן של הרשתות החברתיות הפכה את הרשת לאמצעי התקשורת המוביל ללא כל עוררין. למעשה, יש אנשי מקצוע שיטענו שהמושג " אמצעי תקשורת " אינו מכיל את השימושים הרבים של הזירה האינטרנטית כיוון שהפעילויות בה מגוונות ומקיפות יותר מכל כלי תקשורת שהכרנו עד היום. אין ספק שיש בכך היגיון רב, כיוון שהזירה האינטרנטית אכן מצטיינת בפעילות מגוונות מאוד ביחס לאמצעי התקשורת המסורתיים.

אחד האלמנטים הבסיסיים ביותר המהווים את היסוד להבדלים בין האינטרנט לאמצעי תקשורת אחרים הוא האקטיביות של המשתמש. השימוש באמצעי התקשורת המסורתיים כמו הרדיו, טלוויזיה, עיתונים, ועוד, הינו פסיבי במהותו. על פי רוב אין הצרכן צריך לבצע כל פעילות אקטיבית למעט בחירה של ערוץ זה או אחר, ולכן חווית השימוש באמצעי התקשורת הרגילים היא פסיבית ביותר. לעומת זאת, השימוש באינטרנט מחייב את הגולש לבצע שורה של פעילויות אקטיביות על מנת להגיע לתכנים המבוקשים. גם לאחר שהגולש הממוצע הגיע לתכנים המבוקשים, הוא  נדרש להגיב ולפעול ולהמשיך בבחירתה של פעילות ברשת.

עיצוב אתרים – פלטפורמה למשתמש האנושי

רובם המכריע של הגולשים ברשת האינטרנט אינו בעל ידע או בקיאות בשפה. עיצוב אתרים מחבר למעשה בין התשתית של הרשת בכלל ואתרי האינטרנט בפרט לבין המשתמש הפשוט. באמצעות כלים תכנוניים מעניק המעצב חוויה ייחודית לגולשים ומחבר אותם עם הבסיס הטכנולוגי של האתר. עיצוב אתרים הוא למעשה הגשר בין שפות המחשב והטכנולוגיה המרכיבה כל אתר לבין המשתמש הרגיל שנסה למלא את הצרכים שלו באמצעות הרשת. אין ספק שמעצב טוב בונה את הגשר המדובר בצורה מתוכננת אשר מעניקה לאתר את השימושיות שלו.

אם אתם בקיאים בתחום האינטרנט בוודאי נתקלתם במושג השימושיות. אין ספק שזהו אחד המושגים החשובים ביותר המהווים מפתח להבנתו של המדיום האינטרנטי. ללא שימושיות אין לאתר אינטרנט זכות קיום ורוב הסיכויים שלא יזכה להצלחה. יש דוגמאות מעטות מאוד אם בכלל לאתרי אינטרנט מצליחים שלא הושקע בהם מאמץ בתחום זה על ידי עיצוב אתרים מתקדם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI