דף הבית תחבורה ורכב תאונות דרכים נהיגה בשכרות
נהיגה בשכרות
רונן הלל יחסי ציבור 29/05/11 |  צפיות: 11231

שילוב של אלכוהול ונהיגה הוא שילוב קטלני אשר עשוי לא רק לפגוע בחייו של הנהג אלא גם בחייהם של שאר הנוסעים ברכב, ברכבים אחרים או בהולכי רגל בכביש.

נהיגה בשכרות מטשטשת את הכרתו של הנהג והופכת את תגובתו לאיטית ומסורבלת יותר.

מחקרים בתחום הנהיגה בשכרות מראים כי יכולת התגובה של הנהג במצב של שכרות נמוכה בעשרות אחוזים מאשר במצב בו הוא אינו שתוי. נהגים רבים עולים לכביש לאחר שתיית אלכוהול מתוך תפיסה מוטעית כי הם מרוכזים ומפוקסים דיים כדי לנהוג. נשאלת השאלה, כיצד אדם ששתה אלכוהול יכול להעיד על צלילות הכרה?

עונשים על נהיגה בשכרות

ככל שכמות האלכוהול בדם גדלה, כך גם עולה הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים אשר עשויה להיות קטלנית. רמת האלכוהול בדם מתייחסת גם לבעל משקל גוף גדול או לרגילים בשתיית אלכוהול. האלכוהול משפיע על כולם, מטה ומשבש את צלילותו של הנהג. על נהיגה בשכרות עומדים עונשים קבועים וברורים בחוק.

נהיגה בשכרות נחשבת בתור עברה חמורה על החוק שבצידה עונשים לא קלים. נהיגה בשכרות עלולה לגרור בעקבותיה פסילה של הרישיון של שנתיים לפחות (תלוי בותק של הנהג ובעבירות קודמות). לפי החוק הישראלי כל מי אשר נבדק ושנמצאה בגופו כמות אלכוהול העולה על 240 מ"ג בליטר אויר, נחשב כשיכור.

בדיקת האויר הנשוף נעשית על ידי מכשיר הינשוף הבודק את רמת האלכוהול בדם. חשוב לדעת כי מן הרגע בו אדם נבדק ונמצא שיכור כמעט בלתי אפשרי יהיה להוכיח אחרת. הוכחה של נהיגה בשכרות גוררת באופן מיידי עונשים ברורים הקבועים בחוק.

מה עושים כדי להמנע ממצב של נהיגה בשכרות?

מצב של נהיגה בשכרות קורה משום שלרוב הוא מפתה מאוד. אנו עשויים לחשוב שבסך הכל מדובר בנסיעה קצרה בדרך אשר מוכרת לנו היטב. צורת חשיבה זו מתאימה במצב רגיל, אך לאחר שתיית אלכוהול גם נהיגה למרחק קצר עשויה להסתיים בתאונת דרכים קטלנית.

אם שתיתם אלכוהול תנו לחבר אשר לא שתה לנהוג ולהביא אתכם הבייתה, קחו מונית או אפילו התקשרו למכר או בן משפחה שיבוא לאסוף אתכם. וודאו טרם האירוע מי החבר אשר הפעם לא ישתה ויסיע אתכם ואת החברים האחרים בחזרה הבייתה בשלום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רונן הלל יחסי ציבור

רונן הלל

רונן הלל תקשורת ויחסי ציבור

Ronen Hillel Public Relations

טלפון: 03-6855282

נייד: 052-2508109

כתובת: מרמורק 10 תל-אביב, 64254

זוכה פרס האריה השואג 2009

זוכה פרס יחסי ציבור האריה השואג 2010

זוכה פרס האריה השואג 2011 על קמפיין שנתי ביחסי ציבור

לקבוצתהאתרים של יחסי ציבור רונן הלל תקשורת ויחסי ציבור - משרד יח"צ

יחסי ציבור | משרד יחסי ציבור | מיתוג אישי | הדחקת אזכורים שליליים | יחסי ציבור בישראל public relations in israel |פתיחת עסק חדש | אלי שביט

מוזמנים לבקר באתר החברה: http://www.ronenhillel.co.il ; Jacob Newberger 


מאמרים נוספים מאת רונן הלל יחסי ציבור
 
בית המשפט מינה את המהנדס רפאל גיל כמומחה מטעמו
כבוד השופט זכריה ימיני מבית משפט השלום ברמלה מינה את המהנדס רפי גיל כמומחה מטעמו במשפט טאלב אבו גאנם נגד אורי בר אור (ת"א 23164-05-12 אבו גאנם נ' בר אור).

רפי גיל נבחר למהנדס מומחה מטעם שרביב בע"מ בתביעה שהוגשה ע"י נציגות הבית המשותף ברחוב אלון 37 חיפה
רפי גיל מונה למהנדס מומחה מטעם הנתבעת חברת שרביב בע"מ, בתביעת שהגישה נגדה נציגות הבית המשותף ברחוב אלון 37 חיפה. המשפט התנהל בפני כב' השופט דר' מנחם רניאל, בבית המשפט המחוזי בחיפה. פסק הדין ניתן ביום 28.1.2015. ת"א 26999-06-11 נציגות הבית המשותף ואח' נ' שרביב בעמ. את דייר הבית המשותף ייצגו עו"ד אלי הכהן ועו"ד טל רבינוביץ ואת שרביט בע"מ ייצג עו"ד חיים גלזר.

המהנדס רפי גיל מונה למומחה מטעם הנתבעות בתביעת עזאני נ' עיריית ראש העין ואח'
09/08/15 | חוק ומנהל
כב' השופט יחזקאל הראל – סגן הנשיאה בית משפט השלום בהרצליה: המהנדס גיל שהינו גם ממונה בטיחות, חלק על דעתו זו של אינג' גולדשטיין שאינו מומחה בטיחות. מצאתי להעדיף את דעתו, מה גם שלא שוכנעתי כי גם אם היה מותקן מעקה גם במדרגה הראשונה, היה בכך כדי למנוע את קרות התאונה

המהנדס רפי גיל מונה למומחה מטעם בית המשפט בתביעת פרניץ ואח' נ' אפריקה ישראל מגורים בע"מ ואח'
09/08/15 | חוק ומנהל
המהנדס רפי גיל מונה למומחה מטעם בית המשפט

טופ 94 - האטרקציה המרעננת של אילת!
פארק אתגרים עשיר בחוויות ואקשן לכל המשפחה

פסק דין: מוכרת שמכרה דירתה בזמן הבלעדיות וסירבה לשלם דמי תיווך - תשלם למתווך 44,460 אלף ש'
25/04/15 | כללי
חברת תיווך תבעה מוכרת דירה בנשר, שסירבה לשלם להם דמי תיווך, אף שמכרה את דירתה לקונים שלא באמצעות המתווך. לטענתה, חתמה על הסכם הבלעדיות עקב הטעיה ומתוך כפייה ואיומים של סוכן החברה, וכי המתווך לא היה הגורם היעיל שהביא למכירת הדירה היות והקונה הגיע אליה בעקבות פרסום עצמאי שקדם לחתימה על הסכם הבלעדיות. אולם בית המשפט דחה את טענותיה וקבע כי המוכרת הפרה את הסכם הבלעדיות והמתווכים זכאים לפיצוי המוסכם בגין הפרת ההסכם

שחר צוברי סיים במקום ה-8 בתחרות גביע הנסיכה סופיה, בפלמה דה מיורקה
04/04/15 | ספורט
את שיוט המדליות סיים המדליסט האולימפי מבייג'ינג במקום ה-6. צוברי הבטיח את מקומו בתחרות גביע העולם שתיערך בעוד כשבועיים בהייר

חוגגים פסח בפסטיבל סחלבים, תוכים וטבע בפארק האטרקציות אוטופיה
פסטיבל פסח וטבע בפארק אוטופיה: אוטפיה, פארק הסחלבים והאטרקציות של ישראל, יוצא בפעילות אביבית לחג פסח והמציע קונספט של טבע בכיף לכל המשפחה.

חוגגים פסח בפסטיבל סחלבים, תוכים וטבע בפארק האטרקציות אוטופיה
פסטיבל פסח וטבע בפארק אוטופיה: אוטפיה, פארק הסחלבים והאטרקציות של ישראל, יוצא בפעילות אביבית לחג פסח והמציע קונספט של טבע בכיף לכל המשפחה.

סיקורה מציעה את מזון העתיד: אצות ים חכמות טריות למאכל
סיקורה מציעה שני מוצרים חדשים ובריאים במיוחד : חסת-ים וסלט אצות עם בורגול. מוצרי החברה טעימים ובריאים, עשירים בחלבונים, סידן, ברזל, מינרלים, ויטמינים, נוגדי חמצון, חומצות אמינו ו-כלורופיל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI