דף הבית נשים העצמת נשים העצמה נשית - במה דברים אמורים.
העצמה נשית - במה דברים אמורים.
eyeweb - בניית אתרים לעסקים 03/02/11 |  צפיות: 11266

בעבר הלא רחוק המגמה הייתה כי הגברים הם אלו שמנהלים את העולם. הן בתחום הפוליטי והן בתחום העסקי והכלכלי.

רק לתזכורת כי עד לשנות השבעים של המאה הקודמים לא הייתה לנשים זכות בחירה בשוויץ.

מסתבר כי נשים יכולות לבצע תפקידים אלו לא פחות טוב מגברים ולעיתים אף טוב יותר. כל זאת בעקבות התפתחות תרבותהעצמה נשית.

הנשים, מעצם טיבען האימהי נוטות לנהל את החברות באופן פחות כוחני אך לא פחות קשוח. גישת האשה בדרך כלל יותר אמפאטית ונעימה לעומת הגברים שמשום מה חייבים להראות באופן בולט ויהיר לעיתים מי כאן הבוס.

ההעצמה הנשית וכניסת נשים בשנים האחרונות לתפקידי מפתח בתחום הפוליטי והעסקי גרמה לכך כי בישיבות עבודה למשל בהשתתפות נשים הגברים נוהגים בנימוס ובשפה מתורבתת יותר מאשר בחברת גברים בלבד.

לעולם העסקים
למשל שבמשך שנים נוהל על ידי גברים נכנסו בעשורים האחרונים נשים. לא מעט חברות מנוהלות כיום על ידי נשים הן בתפקידי ניהול חברות והן כמנהלות בתחומים שונים בתוך אותן החברות. התוצאות לא היו מפתיעות. הנשים ניהלו את החברות באופן מוצלח וישנן לא מעט דוגמאות לכך.

גם בתחום הפוליטי ניתן לראות נשים בתפקידי מפתח כראש ממשלה, נשיאה ושרה. דוגמאות לא חסר. הילארי קלינטון בארהב, קונדוליסה רייס בארהב, אנגלה מרקר בגרמניה ועוד.

ההתפתחות התרבותית והכלכלית במערב גרמה לכך כי נשים רבות פיתחו קריירה עצמאית משלהן ובניגוד לעבר שבו הקריירה של הגברים הייתה זו שקבעה והובילה, כיום הנשים שוות זכויות לגבר בתחום זה. דבר זה גורר בעקבותיו לעיתים בעיות בין בני הזוג אך במידה וישנה הבנה בין הצדדים ניתן להתפשר ולהתחלק באופן שווה במטלות הביתיות.

לסיכומו של עניין
– נושא העצמה נשית תפס ותופס תאוצה יותר ויותר. נשים רבות תופסות תפקידי מפתח בניהול חברות ובתחום הפוליטי. נושא העצמה נשית עדיין לא מיצה את עצמו והדרך עדיין ארוכה עד להשתלבות מלאה של נשים בעסקים ובפוליטיקה אך הדרך ברורה ואט אט האיזון בין נשים וגברים משתווה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 eyeweb - בניית אתרים לעסקים

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il 


מאמרים נוספים מאת eyeweb - בניית אתרים לעסקים
 
פרסום באינטרנט לעסקים קטנים
אם בעבר הרחוק , עסקים קטנים רבים לא יכלו אפילו לחשוב להתמודד מול חברות ותאגידי ענק בשוק הפרסום, הרי שהיום, באמצעות האינטרנט, הם בהחלט יכולים לעשות זאת ובהצלחה מרובה.

לא רק בים – זיפות גגות
לפעמים השיטות הישנות והמסורתיות הן השיטות הטובות ביותר שלנו לעשות דברים. זיפות גגות היא אחת הדוגמאות. בדיקות שגרתיות של הגג וזיפות מדי מספר שנים יבטיחו לכם גג אטום ככל שניתן.

הכן גגך לקיץ – הלבנת גגות
בדיוק כמו שאנחנו מכינים את מכוניותינו לחורף ואת גופנו לקיץ – כך גם את גגותינו לקיץ כדאי שנכין, לקראת הקיץ והשרב הגדול שאנחנו בתור ישראלים ותיקים יודעים, שלא יחוס עלינו ושלא יחסוך מאתנו כמויות אדירות של שמש וקרינה.

הסרת שיער בשיטות שונות – מה עדיף?
כל אחד ואחת מעדיפים את השיטה שלהם להסרת שיער - בקיץ, בחורף ובעונות שביניהן. חשוב להחליט על שיטה שתהיה לכם גם נוחה, גם יעילה וגם, אם אפשר, כמה שפחות כואבת. איזו דרך אתם מעדיפים? מהם היתרונות והחסרונות של כל דרך?

תקנון מצוי מול תקנון מוסכם לבית משותף
התקנון המצוי הוא תקנון אשר מחייב כל בעל דירה בבית משותף, בין אם הוא מודע לקיומו של התקנון ובין אם לאו. תפקידו של התקנון המצוי – להגן על כל הצדדים הנוגעים בסוגיות מסוימות, בנוגע לרכוש הפרטי ולרכוש המשותף.

חיילים משוחררים – מה עכשיו?
התקופה של להיות חיילים משוחררים היא תקופה מעולה וכיפית, ויש תחושת שחרור גדולה מאוד, במיוחד אחרי כל כך הרבה שנים של לימודים ותיכון וצבא – פתאום אתם באמת חופשיים. אבל יחד עם החופש הזה גם מגיע המון בלבול. יופי, אתם חופשיים ומאושרים, אבל.... מה עושים עכשיו?

5 סגולות של שמן זית כתית מעולה
שמן זית באיכות טובה טומן בחובו גם הרבה מאוד סגולות בריאותיות שוודאי תשמחו לדעת שאתם מקבלים אותן באריזה אחת יחד עם הצבע, הריח והטעם הנפלא הזה של שמן זית כתית מעולה, הנה חמש מהן לפניכם

חיילים משוחררים – רוצים ללמוד להיות בעלי מקצוע?
חיילים משוחררים רבים פונים ללימודי תעודה שמכשירים אותם להיות בעלי מקצוע בכל מיני תחומים, מתוך הבנה שהרבה פעמים לא צריך ללמוד המון שנים באוניברסיטה כדי להצליח בחיים. לפעמים לימודי תעודה במקצוע שיש לו ביקוש רב בשוק יכולה לקדם חיילים משוחררים בפרק זמן קצר יותר, למקומות רחוקים יותר. זו יכולה להיות נקודת התחלה מצוינת

השוואה בין שטות להסרת שיער
אם יכולנו להסתובב בקיץ הישראלי כמו אדם וחווה, היינו עושים את זה בכיף. אבל זהו, שאנחנו לא יכולים... ולכן אנחנו מנסים ללבוש את המינימום שאפשר. ובשביל ללבוש את המינימום שאפשר, מה לעשות, אנחנו צריכים לדאוג שנהיה חלקים ונוכל ללכת בהרגשה טובה ונעימה. מה גם שאת 'הפרוות'... אנחנו מעדיפים להשאיר לחורף.

7 מחשבות על בחירת בעלי מקצוע
כאשר בוחרים בעל מקצוע יש הרבה שיקולים. זה נשמע אולי מוגזם, כאילו – מה כבר יכול להיות? אבל האמת היא שיש לא מעט פרמטרים ודברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבחורים בעל מקצוע. אז מה הם? הנה לפניכם 7 מחשבות שריכזנו עבורכם בנוגע לבחירת בעלי מקצוע, ממה ששמענו ומהניסיון האישי שלנו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI