דף הבית נשים העצמת נשים העצמה נשית - האם זו הדרך למנהיגות
העצמה נשית - האם זו הדרך למנהיגות
eyeweb - בניית אתרים לעסקים 17/01/11 |  צפיות: 11056

לנשים כמו לגברים, תמיד היה את הכוח והעוצמה לעשות דברים גדולים, לקחת חלקבתהליכים קריטיים, לעלות לשולחן הדיונים נושאים חשובים ועוד. אולם, בעבר נשים לאיכלו להשתמש בכוח ובעוצמה הנשית שלהן, וזאת בעקבות תפיסות חברתיות ותרבותיותשונות.

בשנים האחרונות, אנו עדים לשינוי של ממש ובעזרת מעגלי נשים והעצמהנשית, אנו רואים נשים בתפקידי מפתח שונים, פועלות למען החברה, מקדמות תהליכיםבארגונים וכדומה. כיום, אישה אינה צריכה עוד להיחבא אל הכלים והיא יכולה לתרוםמעוצמתה לשינויים תרבותיים, חברתיים וארגוניים.

הדרך למנהיגות בפוליטיקה
בשנת 1969 כשכל נושא העצמה נשית ומעגלי נשים כלל לא היומוכרים לנו, נבחרה גולדה מאיר לתפקיד הבכיר ביותר במדינה – ראשות הממשלה. גולדהכיהנה כראש ממשלת ישראל במשך 5 שנים והייתה האישה הראשונה (והיחידה עד כה) שהגיעהלתפקיד כה גבוה בפוליטיקה הישראלית. גולדה הובילה את מדינת ישראל בשתי מלחמות –מלחמת ההתשה ומלחמת יום הכיפורים והייתה למעשה האישה המוכרת ביותר בתקופהזו.

כבר אז, אספה גולדה בלא יודעין את כל כוחותיה ועוצמותיה הנשיות ותרמהלאזרחי ישראל במאבקיה למען מדינה טובה יותר, מוצלחת יותר ולתהליכי שלום.

כיום, ניתן לראות יותר ויותר נשים הנכנסות לפוליטיקה ומתמודדות על תפקידיםבכירים. ציפי לבני ממפלגת קדימה אשר התמודדה על ראשות הממשלה, דליה איציק גם היאממפלגת קדימה שכיהנה בעבר כיושבת ראש הכנסת, מירי רגב לשעבר דוברת צה"ל שכיום מכהנתכח"כ ויוזמת הצעות חוק למען תושבי ישראל ועוד.

הדרך למנהיגות בקריירה
הדרך למנהיגות נוגעת גם בקריירה של נשים הנעזרות במעגלי נשים עלמנת להעצים את הנשיות שלהן ולקדם גם את חייהן הפרטיים. באמצעות העצמה נשית ומעגלינשים, הגיעו נשים רבות לתפקידי מפתח בארגונים וחברות.

רויטל הנדלר, מנכ"ליתאתר דרושים אולג'ובס, הקימה את החברה לאחר שחיפשה עבודה לעצמה. עם כוחות נפשייםורצון עז להצלחה, הצליחה לגייס משקיעים וכיום מנהלת את אחת מחברות האינטרנטהמובילות בישראל בתחום הדרושים.

אישה נוספת שעושה פלאים בקריירה האישית שלההיא גליה מאור, מנכ"לית בנק לאומי אשר מכהנת בתפקידה משנת 1995. גליה הצעידה אתהבנק לרווחים גדולים וקידמה מהלכים חדשים והביא את הבנק למעמדו כיום.

לסיכום, העצמה נשית בהחלט תורמת לנשים בדרךלמנהיגות, אם זה בקריירה, בפוליטיקה או בצעדים אישיים מאוד. באמצעות מפגשים ושיחותבין נשים, הן מצליחות להתמודד יותר טוב בחיים ולקחת את הנשיות שלהן למקומות שכולנוזקוקים להם – ניהול המדינה, ניהול ארגון גדול כגון בנק או אתר דרושיםועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 eyeweb - בניית אתרים לעסקים

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il 


מאמרים נוספים מאת eyeweb - בניית אתרים לעסקים
 
פרסום באינטרנט לעסקים קטנים
אם בעבר הרחוק , עסקים קטנים רבים לא יכלו אפילו לחשוב להתמודד מול חברות ותאגידי ענק בשוק הפרסום, הרי שהיום, באמצעות האינטרנט, הם בהחלט יכולים לעשות זאת ובהצלחה מרובה.

לא רק בים – זיפות גגות
לפעמים השיטות הישנות והמסורתיות הן השיטות הטובות ביותר שלנו לעשות דברים. זיפות גגות היא אחת הדוגמאות. בדיקות שגרתיות של הגג וזיפות מדי מספר שנים יבטיחו לכם גג אטום ככל שניתן.

הכן גגך לקיץ – הלבנת גגות
בדיוק כמו שאנחנו מכינים את מכוניותינו לחורף ואת גופנו לקיץ – כך גם את גגותינו לקיץ כדאי שנכין, לקראת הקיץ והשרב הגדול שאנחנו בתור ישראלים ותיקים יודעים, שלא יחוס עלינו ושלא יחסוך מאתנו כמויות אדירות של שמש וקרינה.

הסרת שיער בשיטות שונות – מה עדיף?
כל אחד ואחת מעדיפים את השיטה שלהם להסרת שיער - בקיץ, בחורף ובעונות שביניהן. חשוב להחליט על שיטה שתהיה לכם גם נוחה, גם יעילה וגם, אם אפשר, כמה שפחות כואבת. איזו דרך אתם מעדיפים? מהם היתרונות והחסרונות של כל דרך?

תקנון מצוי מול תקנון מוסכם לבית משותף
התקנון המצוי הוא תקנון אשר מחייב כל בעל דירה בבית משותף, בין אם הוא מודע לקיומו של התקנון ובין אם לאו. תפקידו של התקנון המצוי – להגן על כל הצדדים הנוגעים בסוגיות מסוימות, בנוגע לרכוש הפרטי ולרכוש המשותף.

חיילים משוחררים – מה עכשיו?
התקופה של להיות חיילים משוחררים היא תקופה מעולה וכיפית, ויש תחושת שחרור גדולה מאוד, במיוחד אחרי כל כך הרבה שנים של לימודים ותיכון וצבא – פתאום אתם באמת חופשיים. אבל יחד עם החופש הזה גם מגיע המון בלבול. יופי, אתם חופשיים ומאושרים, אבל.... מה עושים עכשיו?

5 סגולות של שמן זית כתית מעולה
שמן זית באיכות טובה טומן בחובו גם הרבה מאוד סגולות בריאותיות שוודאי תשמחו לדעת שאתם מקבלים אותן באריזה אחת יחד עם הצבע, הריח והטעם הנפלא הזה של שמן זית כתית מעולה, הנה חמש מהן לפניכם

חיילים משוחררים – רוצים ללמוד להיות בעלי מקצוע?
חיילים משוחררים רבים פונים ללימודי תעודה שמכשירים אותם להיות בעלי מקצוע בכל מיני תחומים, מתוך הבנה שהרבה פעמים לא צריך ללמוד המון שנים באוניברסיטה כדי להצליח בחיים. לפעמים לימודי תעודה במקצוע שיש לו ביקוש רב בשוק יכולה לקדם חיילים משוחררים בפרק זמן קצר יותר, למקומות רחוקים יותר. זו יכולה להיות נקודת התחלה מצוינת

השוואה בין שטות להסרת שיער
אם יכולנו להסתובב בקיץ הישראלי כמו אדם וחווה, היינו עושים את זה בכיף. אבל זהו, שאנחנו לא יכולים... ולכן אנחנו מנסים ללבוש את המינימום שאפשר. ובשביל ללבוש את המינימום שאפשר, מה לעשות, אנחנו צריכים לדאוג שנהיה חלקים ונוכל ללכת בהרגשה טובה ונעימה. מה גם שאת 'הפרוות'... אנחנו מעדיפים להשאיר לחורף.

7 מחשבות על בחירת בעלי מקצוע
כאשר בוחרים בעל מקצוע יש הרבה שיקולים. זה נשמע אולי מוגזם, כאילו – מה כבר יכול להיות? אבל האמת היא שיש לא מעט פרמטרים ודברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבחורים בעל מקצוע. אז מה הם? הנה לפניכם 7 מחשבות שריכזנו עבורכם בנוגע לבחירת בעלי מקצוע, ממה ששמענו ומהניסיון האישי שלנו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI