דף הבית רפואה ובריאות מיניות ובריאות מינית מדריך להורים- כיצד לדבר עם ילדיכם על יחסי מין
מדריך להורים- כיצד לדבר עם ילדיכם על יחסי מין
לידור 31/10/10 |  צפיות: 10179

מתי?

אנו מדברים עם ילדינו על יחסי מין לאורך כל השנים בצורות שונות ובעומקים שונים. כבר בגיל חמש או שש ילדים מתעניינים באיברי מינם, אז נסביר על ההבדלים בין גבר לאשה. לקראת גיל ההתבגרות השאלות מתחילות לצוץ שוב, אך לעיתים, בהתאם לרמת הפתיחות במשפחה, לא מופנות אל ההורים. במידה וילדיכם לא פנו אליכם כדאי להעלות את הנושא כשהם מתחילים לגלות עניין בבני המין השני וליצור קשרים אינטימיים, בין אם בגיל 12 או בגיל 16.

למה?

לרוב הילדים יודעים ומדברים ביניהם על מין מוקדם ממה שאנחנו חושבים. הם נחשפים למסרים על מין בטלוויזיה, בעיתונים ובאינטרנט. מתן לגיטימציה לשאול ולתת מענה לשאלותיהם יעזור להם להתגבר על הבושה שהם חשים מולכם, ההורים. מאידך, אם הילד לא בשל ולא מתאים לו לדבר על הנושא כדאי לוותר ולנסות שוב מאוחר יותר.

איך?

ראשית, אל תשפטו ואל תכעסו. פניה עם טון שלילי תגרום להם להיאטם כלפיכם ולהמשיך במעשיהם בכל זאת. תנו לילדיכם לגיטימציה לבוא ולשתף אתכם, פנו אליהם מתוך כוונה לכוון ולעזור.

לאחר שקיבלתם החלטה לשוחח עמם ממקום חיובי זכרו לא להפחיד. אל תדברו על התוצאות השליליות כמו הריון לא רצוי או מחלות מין בניסיון להפחיד ולמנוע מהם זאת. הסבירו להם כי מין זה דבר חשוב אך הוא צריך להיעשות בצורה שקולה ואחראית. שיחה בכיוון כזה תיצור פתיחות והקשבה מצד ילדיכם. אם מדובר בגיל צעיר מאור, אפשר לומר לילדים כי אתם מאמינים שזו טעות, אך במידה ובכל זאת החליטו ללכת בדרך זו להסביר כיצד לעשות זאת בצורה הנכונה.

על מה?

לאחר שעברתם את שלב השיחה הראשוני, עליכם לכוון את ילדיכם לקיים יחסי מין בצורה אחראית ולהשתמש באמצעי מניעה. חשוב להדגיש שני היבטים של המניעה – הריון ומחלות מין. מומלץ להתייעץ על אמצעי המניעה עם רופא משפחה או רופא ילדים שהילד נמצא אצלו במעקב, או לחילופין גניקולוג. גניקולוג רואה את התמונה הכללית ועשוי לקבל החלטה על סמך פרמטרים נוספים מעבר למניעת הריון כמו מתן גלולות להסדרת הוסת, חיסון לסרטן צוואר הרחם וכד'. לנערות צעירות שמתחילות שימוש בגלולות, השאיפה להפחית למינימום את המינון ההורמונאלי (כגון: מינס) וניתן אף לתת להן מענה לנטילה מסודרת של גלולות ללא שכחה, באמצעות גלולות שניתנות למשך 28 ימים ברציפות (מינס ויאז).

ואם הם לא רוצים?

אצל חלק מהילדים עלולה להתעורר ביישנות מינית וחשש מיצירת קשר אינטימי עם בני המין השני. הדבר יכול להיות בעייתי כאשר אותו הילד מעוניין אך לא יוצר קשר מתוך חשש או חרדה. במידה ואתם חשים שהמצב נמשך זמן רב מידי, כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע כיוון שמדובר בבעיה שתלך ותחמיר עם השנים.

למידע נוסף, בקרו באתר: http://mennia.co.il


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לידור


 


מאמרים נוספים מאת לידור
 
עולם השינה
13/01/11 | שינה
הפרעות שינה הן בעיה שכיחה באוכלוסייה, כאשר הנתונים הם שלמעלה מרבע מהאוכלוסייה יסבלו מהן במהלך חייהם. כיצד נוכל לדעת האם אנו סובלים מהפרעת שינה ומהי? ומה זו בעצם שינה, מדוע היא חשובה כל כך? במאמר הנוכחי ריכזנו עבורכם את המושגים המרכזיים, שכדאי לדעת.

חדש על המדף: מזרק אנברל מוכן להזרקה מראש - תכשיר ביולוגי לטיפול במחלות דלקת מפרקים שגרונית (RA), פסוריאזיס,דלקת מפרקים פסוריאטית ודלקת שדרה מקשחת (AS)
08/11/10 | בריאות
המזרק החדש מקל על מטופלים המשתמשים בתכשיר, בעיקר אלו המוגבלים בתנועה. המזרק החדש מאפשר הזרקה נוחה יותר, אינו דורש הכנת הזריקה מראש ומאפשר הזרקה חד שבועית, במקום הזרקה פעמיים בשבוע בה טופלו החולים עד כה. המטופלים באנברל יוכלו לעבור לטיפול במזרק אנברל מוכן להזרקה כבר בזריקה המתוכננת הבאה.

מדריך להורים- כיצד לדבר עם ילדיכם על יחסי מין
אחרי שחיתלנו, האכלנו, לימדנו אותם ללכת והגנו עליהם לאורך חייהם מגיע שלב שהופך את עניין ההורות לפחות טהור. בגיל ההתבגרות הורים רבים מתחבטים בשאלה האם וכיצד לפנות לילדיהם בנושא יחסי מין.
לצורך זה, טיכסנו עבורכם כמה עצות שיקלו על השיחה:

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI